250 lira taksitli konuta emekliden yoğun ilgi

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, yüzde 25'ini emeklilere ayırdıkları 250 lira taksitli konutlara ilginin çok yüksek olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 6.11.2015
250 lira taksitli konuta emekliden yoğun ilgi
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, 250 lira taksitle satışa sundukları konutlara emeklilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Ankara ve Malatya'da kura ile satışa çıkarılan konutlara başvuruların, ilk günlerde konut sayısını aştığını belirten Turan, "Evi olmayan emeklilerimizin yüzünü güldürmek istiyoruz. Türkiye genelinde, başta konut sahibi olamamış büyüklerimizi ev sahibi yapmak için yoğun bir uğraş içindeyiz" dedi. Satışa sunulan projelerde emeklilere yüzde 25 kontenjan ayrıldığını aktaran Turan, ayrıca talep örgütlenmesi modeli ile valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin konut sahibi yapıldığını kaydetti.

Dar gelirliler kura ile ev sahibi oluyor
Malatya'da 250 liradan başlayan taksitlerle toplam bin 83 konut, TOKİ tarafından kura ile satışa çıkarıldı. Son buşvuru 13 Kasım 2015. Ankara'nın Mamak ilçesi Gülseren Mahallesinde 341 liradan başlayan taksitlerle konut satışı devam ediyor. Toplam 952 konut için başvurular 22 Ekim-20 Kasım 2015 arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
250 lira taksitli konuta emekliden yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN