İnşaattan dev 3'lük

Demir İnşaat isim ve forma sponsoru olduğu Büyükçekmece basketbol takımıyla Avrupa liglerine katılmayı hedefliyor. Hamit Demir, tüm patronları spora destek olmaya çağırıyor

Giriş Tarihi: 6.11.2015
İnşaattan dev 3'lük
Spor sponsorluğu, inşaat sektörünün de ilgisini çekmeye başladı. Demir İnşaat, bu yıl Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Büyükçekmece Basketbol Takımı'na hem isim hem de forma sponsoru oldu. Avrupa liglerine katılmayı hedefleyen takıma sponsor olmaktan büyük heyecan duyduklarını söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir ile basketbol ekonomisini konuştuk.

İnşaat sektörü basketbol ile yeni yeni ilgileniyor. Neden bu sporu seçtiniz?
Büyükçekmece Basketbol, üç yıl önce kurulan ve bu sürede birinci lige çıkan bir takım. Biz de bu başarı hikâyesinin içinde olmak istedik. Ben sadece inşaat sektörüne değil tüm patronlara sesleniyorum. Basketbola destek olalım. Ve basketbolun Türkiye'deki yükselişine katkı sağlayalım.

Sponsorlar genellikle büyük takımları destekliyor. Siz neden yeni bir takımı seçtiniz?
Büyük bir takıma sponsor olup isminizi daha çabuk duyurabilirsiniz. Ancak 3 yılda birinci lige çıkan bir takımla beraber ekibi daha fazla başarıya götürdüğünüz zaman, Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı ismi öne çıkar.

Takım olarak neyi hedefliyorsunuz?
Bu yıl süper ligde kalıcı olmaya geldik. Üst sıralarda kaldığımız zaman önümüzdeki yıllarda başarılar elde etmek istiyoruz. Avrupa'ya da katılabilirsek bizim için çok büyük bir başarı olur. Hem firma hem de basketbol takımı olarak adımızdan söz ettirebileceğimiz bir takım yaratacağımıza inanıyoruz.

Sponsorluğun markanıza etkisi nasıl oldu?
Hırvatistan'dan arkadaşlarım arıyor. 'Gel sana burada da bir basket takımı verelim' diyorlar. Demek ki kısa sürede basketbol takımı olarak dünyanın belirli yerlerinde ismimizi duyuracağız.

Sponsorluk için ne kadar bütçe ayırdınız?
2 milyon 750 bin lira ayırdık.

Göl Kızları tribünleri doldurup taşırıyor
Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı'nın destek takımı Göl Kızları, tribünlerin de dolmasına katkı sağlıyor. Hemen hemen her maçını dolu tribünlere oynayan takımın devre aralarında şov yapan Göl Kızları, işaret diliyle yaptıkları gösterilerle engelli vatandaşları da maçlara çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaattan dev 3'lük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN