Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vasatlıktan çıkışın adresi makine

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Vasatlıktan çıkışın adresi makine

Binlerce KOBİ'nin faaliyet gösterdiği makine sektörü nitelikli üretim hamlesi başlattı. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, "Türkiye ekonomisi için vasatlıktan çıkışın adresi olacağız" dedi

Milano'da 4 yılda bir düzenlenen Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı ITMA'ya bu yıl Türkiye 135 firmayla katılarak gövde gösterisi yaptı. Makine sektörü adına, tanıtım faaliyetlerini yürüten Makine Tanıtım Grubu, (MTG) Türkiye'nin Makinecileri'ni Milano'da güçlü bir tanıtım kampanyasıyla temsil etti. Makine İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran sektörün gelecek hedeflerini ve kurumun yeni logosu hakkında bilgiler verdi. MTG olarak, sektörün gelişimine yönelik stratejilere katkı sağlamak üzere katıldıkları uluslararası organizasyonlarda, makineciliğin tüm dünyada ne kadar hızlı bir gelişme içinde olduğunu gözlemlediklerini belirten Dalgakıran, "Makine sektörü katma değerini artırırken, katma değerli üretim konusunda tüm imalat sanayini peşinden sürüklüyor. Dünya mal ihracatı tablosunda petrol ve doğalgazdan sonra ikinci sırada bulunan makine sektörünü, Türkiye ekonomisi için de vasatlıktan çıkışın adresi olarak görüyoruz. Sektörün, ekonominin geneline yayılan çarpan etkisi ile kendisine atfedilen bu önemi fazlasıyla hak ettiğini hep birlikte göreceğiz. Gelecek döneme ilişkin hedeflerimizi, kararlılığımızı ve çalışma felsefemizi somutlaştırmak için de sembolik bir adım atmak istedik. Bu nedenle birliğimizin logosunu felsefemizi yansıtır bir hale getirdik. Yeni logomuz, cesareti, açık sözlülüğü, adanmışlığı ve saygıyı temel değerleri olarak benimsemiş olan 'Türkiye'nin Makinecileri'ni bu ülkeden yükselen ve dünyaya ışık veren bir yıldız olarak simgelemektedir" dedi.

200 ÜLKEYE İHRACAT

Türkiye Makine İhracatçıları Birliği olarak, kuruldukları günden beri sektörün pozitif bir gelişme içinde olduğunu belirten Dalgakıran, Türk Makine İmalat Sanayii'nin 200'den fazla ülkeye ihracat yaptığına dikkat çekti. Dalgakıran şöyle devam etti: "Devletten gelişmiş bölgelerde arazi tahsislerinde yatırım avantajı, kamu ihalelerinde yerli makine alımına öncelik ve KOBİ'lerin yapısına uygun bir marka desteği gibi alanlarda kısa sürede destek bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vasatlıktan çıkışın adresi makine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN