OMSAN, şirket avına çıktı

Türk lojistik sektöründe ilklere imza atan OMSAN'ın Genel Müdürü Osman Küçükertan, "Küresel anlamda da ilk Türk şirketi olmak istiyoruz. Bunun için satın almalar yapabiliriz" diye konuştu

Giriş Tarihi: 17.11.2015
OMSAN, şirket avına çıktı
Lojistik sektöründe ilk küresel Türk şirketi olmayı hedeflediklerini söyleyen OMSAN'ın Genel Müdürü Osman Küçükertan, "Türkiye veya Orta ve Doğu Avrupa'da sinerji yaratabileceği şirketleri satınalmayı veya stratejik işbirlikleri kurmayı planlıyoruz" dedi. Dünyanın önde gelen marka değerlendirme şirketlerinden biri olan Brand Finance tarafından gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Değerli Markaları - 2015" araştırması sonuçlarına göre Türkiye'nin en değerli lojistik markası seçildiklerini belirten Küçükertan, Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü'nün çevresel katkıları sebebiyle, Fransa merkezli Otherways Management & Consulting Association tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında düzenlenen bir organizasyonda, uluslararası düzeyde saygın bir çevre ödülü olan "The Green Era Award" ödülünü almaya hak kazandığını söyledi.

İLKLERE İMZA ATTI
OMSAN, iletişim ve medya alanındaki çalışmaları ile dünyanın en önemli pazarlama ve iletişim programlarından biri olan uluslararası MarCom Ödülleri'nde; Bütünleşik Pazarlama Kategorisi'nde Platin Ödül'e, Kurumsal Reklamcılık Kategorisi'nde ise Altın Ödül'e layık görüldüğünü kaydeden Küçükertan, " Araçları güvenli şekilde kullanmaları, çalışmış oldukları şirketlere ve meslek kurallarına bağlılık göstermek suretiyle lojistik sektörünün onurunu yüceltmeleri ve imajını güçlendirmeleri sebebiyle 14 OMSAN sürücüsü IRU Onur Nişanı'na layık görüldü" dedi. OMSAN, sektöründe birçok ilke imza attığını hatırlatan Küçükertan, şu bilgileri verdi: "OMSAN'la Arabam Tatilde hizmeti sektör için bir ilktir. 2010 yılından bu yana tatil severleri uzun ve yorucu yol yorgunluğundan kurtaran bu hizmet ile OMSAN müşterilerinin araçları, İstanbul ve Ankara'dan Bodrum, Antalya, İzmir ve Dalaman'a taşınmaktadır. Her bir tırın 8 araç taşıma kapasitesi sayesinde toplam yakıt tüketimi ve havaya salınan egzoz dumanı azaltılarak çevrenin daha az kirlenmesi sağlanıyor. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle OMSAN Lojistik mühendisleri tarafından Emniyetli ve Ekonomi Sürüş Simülatörü geliştirildi. Simülatör ile sürücülerin yetkinliği artırılarak yakıt sarfiyatının azaltılması en aza indirilmesi hedefliyor.

FRANSA MERKEZLİ THE GREEN ERA'DAN ÖDÜL ALDI
Fransa merkezli Otherways Management & Consulting Association tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında OMSAN, uluslararası düzeyde saygın bir çevre ödülü olan "The Green Era Award" ödülünü kazandı. Firmaların çevreye olan katkılarının yanı sıra müşteri memnuniyeti, liderlik, sürekli eğitim gibi kriterleri de göz önüne alan organizasyon, dünyanın çok çeşitli ülkeleri arasından başarılı uygulamaları hayata geçiren 35 ülkenin firmalarını ödüllendirmiş oldu. OMSAN Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu, " OMSAN mühendisleri tarafından geliştirilen simülatörün uluslararası çevre ödülüyle taçlandırılmış olmasından ötürü gurur duyuyoruz" dedi.

LOJİSTİK DERSİ VERİYOR
OMSAN , 2002 yılında intermodal hizmeti ile Türkiye ve Avrupa arasında blok tren uygulamasını başlatan ilk Türk firması olduğunu kaydeden Küçükertan, "OMSAN, lojistik bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine "OMSAN'la Lojistik Yolculuğu" isimli bir etkinlik düzenliyor. Öğrencilere sektör ve sektörün kariyer imkânlarına yönelik sunumlar yapılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OMSAN, şirket avına çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN