Sürat Nakliyat Irak'ta çözüm ortağı oluyor

Irak'ta şirket kuran Sürat Nakliyat, 4 ofisiyle hizmet veriyor. Iraq Express adlı firma, kapıdan kapıya taşımacılık işi yapıyor

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Sürat Nakliyat Irak'ta çözüm ortağı oluyor
Irak başta olmak üzere bir çok ülkede faaliyet gösteren Sürat Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, 1976 yılında Hatay'da faaliyete başladıklarını, İskenderun Limanı'ndan transit taşımacılık ile sektöre girdiklerini söyledi. 1982'de Irak'ın başkenti Bağdat'ta ofis açarak ilk kez yurtdışına adım attıklarını dile getiren Gül, "1989'da Türkmenistan'da 1992'de de Rusya'da çalışmaya başladıklarını kaydetti. Irak ve Afganistan' da yeni ofisler açarak bu bölgelere yoğunlaştıklarını anlatan Gül, "Uluslararası bir marka olmayı hedefleyerek bugün Türkiye ve Irak'a 4'er ofis ve depolarımız ile çalışıyoruz. Sadece Irak'ta aylık 300-450 araçlık çıkışımız var. Irak'ın yanı sıra Avrupa'dan 3'üncü ülke taşımaları ile Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Libya, Mısır ve Ürdün ile çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

PETROL BORUSU TAŞIYOR
Ağırlıklı petrol boruları, prefabrik yapılar, trafolar ve jeneratör, iş makineleri, inşaat malzemeleri gibi yükler taşıdıklarını kaydeden Gül, ""Kurduğumuz Iraq Express firmamız ile Türkiye ve Avrupa genelinden Irak' a ekspres ve ufak kargo taşımacılığı yapıyoruz. Ayrıca Irak'ta kapıdan kapıya dağıtım yapan ve yüzde 100 Türk sermayeli tek firmayız. Türkiye'de de benzer bir şekilde yapılanma içersine girdik ve Yurdum Express Kargo'yu kurduk. Bu sebeple öncelikle Pendik'te 3 bini kapalı 7 bin metrekaresi açık alanlı lojistik merkezimizi faaliyete aldık" diye konuştu.

TASARUF SİSTEMİ KURDU

Gül şöyle devam etti: Bunların dışında; In House Logistics adı vermiş olduğumuz bir sistemimiz var. Ortadoğu'ya ihracat yapan, proje almış olan firmalar için ciddi tasarruflar sağlayacağını düşünüyoruz. İhracatçı firmaların genel beklentisinin ekonomik, hızlı ve güvenilir bir hizmet alabilmek olduğunun bilincindeyiz ve biz bunu gerçekleştiriyoruz. Müşterimizin ihracat departmanı gibi çalışıyoruz. Taşımasından tutun da ilgili tüm evraklarını, gümrüklemesini onlar adına biz yapıyoruz. Bu işlemler sayesinde masraflarını azaltıyoruz ve firmaların büyük tasarruf sağlamalarına olanak sağlıyoruz. Olası projeleri iyi analizler neticesinde almalarına da yardım ediyoruz. Ayrıca bu sistemle birlikte Ortadoğu lojistiği konusunda eğitim verdiğimiz gençlere de iş imkanı sağlamış oluyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürat Nakliyat Irak'ta çözüm ortağı oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN