Düşük faizle yükü azaltıyor

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Düşük faizle yükü azaltıyor

Tarımsal girdi alımına yönelik yapılan alışverişlerde 5 aya kadar faiz alınmadığını belirten Kantoğlu, "Böylece finansman yükünü azaltıyoruz" dedi

Tarım sektörünün her türlü finansman ihtiyacını sektöre özel çözümler, vade ve fiyatlama koşullarıyla sağladıklarını aktaran Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Bölüm Başkanı Burak Kantoğlu, "Kredilendirmelerde temel prensip, tarımsal faaliyetin katma değer yaratması, işletmelerin yaratılan nakit akışıyla kredilerini ve diğer borçlarını ödeyebilir olması" dedi. Tüketicilere faiz indirimli kredi ürünleri sunduklarını belirten Kantoğlu, faiz oranlarının bu indirimle yüzde 0- 8.25 arasında değiştiğini söyledi. Ziraat'ın tarım sektörüne özel olarak Başakkart'ı tasarladığını aktaran Kantoğlu, "Bu kartla müşterilerimiz yüklenen kredi limitlerini 7 gün 24 saat ATM'lerimizden nakit çekmek veya Başakkart üye işyerlerinden mazot, gübre, tohum, zirai ilaç, vb. tarımsal girdileri satın almak için kullanabilmektedir" diye konuştu. Tarımsal girdi alımına yönelik üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde 5 aya kadar faiz alınmadığını belirten Kantoğlu, faizsiz dönemin sonunda geri ödenmeyen tutarların indirimli faiz oranları üzerinden kredilendirildiğini kaydetti. "Böylece müşterilerimizin finansman yükünü azaltıyoruz" diyen Kantoğlu, şunları anlatı: "Müşterilerimiz Başakkart ile vadesiz hesaplarına aktarılan destekleme tutarlarını, 7 gün 24 saat bankamız ve diğer tüm banka ATM'lerinden nakit çekebiliyor ya da POS cihazları aracılığıyla kullanabiliyor."

DESTEK ÖDEMELERİNE ARACILIK

Kantoğlu, taksitli tarım destek kredileriyle tarım ve tarım dışı tüm finansal ihtiyaçlara özel vade seçenekleriyle çözümler üretildiğini söyledi. Kantoplu, "Diğer taraftan, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Türkiye Şeker Fabrikaları, Kamu Kurum Kuruluşları, Tarımsal Kooperatif ve Birliklerin ürün bedeli ve diğer ödemeleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen destekleme ödemelerine aracılık hizmeti sunuyoruz" dedi. Tarımda gelişim ve değişimleri yakalayarak Türkiye'nin ekolojik avantajını ekonomik fırsatlara dönüştürebilmeyi hedeflediklerini aktaran Kantoğlu, "Katma değeri yüksek ürünlerin toplam üretim içerisindeki payını artırabilmek amacıyla aspir, yağlık ayçiçeği, kolza, kanola, kütlü pamuk, soya, susam, yağlık zeytin vb. stratejik bitkisel ürünlerin üretiminin artırılmasına yönelik finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına önem veriyoruz" diye konuştu.

AFETTE ÖZEL YAPILANDIRMA
Müşterilerinin her anında yanında olduklarnı aktaran Kantoğlu, şunları anlattı: "Tarımsal üretim faaliyetlerine devam eden, ancak tabii afet, maliyet artışı-gelir azalışı gibi etkenler nedeniyle nakit akışı bozulan, ödeme güçlüğü yaşayan müşterilerimize likidite gücü kazandırmak için mevcut borçlarını 5 yıla kadar yapılandırıyoruz. Uzun ve esnek vadelerle ödeme kolaylığı sağlarken tarım faaliyetlerinin devamlılığı için ilave işletme kredisi veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşük faizle yükü azaltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN