Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY, antik kent Petra'yı uçuracak

THY, dünyanın 7 yeni harikasından biri olarak seçilen, Ürdün'ün 2 bin 400 yıllık antik kenti Petra ile "Pazarlama sponsorluğu" anlaşması imzaladı.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 15:55
THY, antik kent Petra'yı uçuracak

Dünya futbol devi Barselona başta olmak üzere birçok spor kulübünün yanı sıra, bilim, eğitim, sanat ve kültür alanlarında birçok kuruma sponsor olan Türk Hava Yolları, dünyanın 7 yeni harikasından biri olarak seçilen, Ürdün'ün 2 bin 400 yıllık antik kenti Petra ile "Pazarlama sponsorluğu" anlaşması imzaladı. Petra kent müzesinde düzenlenen törende konuşan THY Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, dünyanın 7 harikasından biri olan Petra ile THY markasını bir araya getirdiklerini söyleyerek, "Amman'a günde 2, Akabe'ye haftada 4 sefer düzenliyoruz. Anlaşma gereği THY uçuş kartını gösteren tüm yolculara Petra'yı ziyarette yüzde 15 indirim uygulanacak. Ayrıca satış ofislerimizin olduğu tüm ülkelerde, Ürdün'e gelecek insanlara indirimler uyguluyoruz."

"PETRA'YI DÜNYAYA TANITACAĞIZ"

"Dünyadaki büyük turizm fuarlarında ve insanlara Petra'yı tanıtacağız. Dünyadaki tanıtım broşürlerimizde de Petra yer almaya devam edecek.

Bu anlaşmayla beraber, Amman'ı, Petra'yı ve Akabe'yi, tüm dünyada insanlara tanıtacağız ve daha fazla turist getireceğiz. Hedefimiz, dünyanın 110 ülkesindeki 280 uçuş noktasıyla Petra başta olmak üzere Ürdün'ün diğer kentlerindeki tarihi ve doğal güzellikleri dünyaya tanıtmak. Ürdün'ün dünyaya açılan penceresi İstanbul'dur. Ürdün uçuşlarımızdan çok memnunuz. Ürdün'ün özellikle Amerika ve Kanada'da yaşayan bir diasporası var. Bunların yanı sıra Türkiye'den gelen lokal bir trafiğimiz var" dedi. THY Akabe Müdürü Sertan Yüce de "Akabe'ye 2014'te 25 bin yolcu taşıdık. Bu yıl 30 bin yolcu, gelecek yıl ise yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz. Akabe'ye dühü çok Avrupa'dan yolcu geliyor ama Güney Amerika'dan dahi talep var. Akabe'ye uçan tek yabancı uluslararası hava yolu şirketi THY'dir" dedi.

ANLAŞMA, PETRA'NIN KAPILARINI DÜNYAYA AÇACAK

Ürdün Turizm Bakanı Naif el Feyaz, THY ile yapılan anlaşmayla birlikte Petra'nın pazarlanmasında önemli bir mesafenin kat edileceğini söyleyerek, "Buraya daha fazla turist çekmek için her yolu deniyoruz. Bu anlaşmayla Türk Hava Yolları ile ülkemize gelen misafirlerimize kolaylık sağlanacak ve daha fazla turist gelecek. Ayrıca, dünyanın her yerine uçan THY, kendi şirketi gibi gören Ürdünlüleri de dünyaya taşıyacak" dedi.Petra Gelişim ve Turizm Dairesi Başkanı Muhammet el-Nawafelh ""Bu anlaşma yeni yatırımların ve dünyada eşi benzeri olmayan tarihi ve kültürel güzelliklere sahip Petra'nın kapılarını dünyanın dört bir tarafına açaçacak" dedi.


Gişe rekorları kıran filmler Petra'da çekildi

Dev kaya kütlelerinin arasındaki yarıktan ulaşılabilen ve binaların da kayalara oyulduğu büyüleyici güzellikteki 2 bin 400 yıllık bir tarihe sahip olan Petra'yı, her yıl dünyanın dört bir yanından yaklaşık 1 milyon turist ziyaret ediyor. Aynı zamanda doğal bir film platosu olan Petra, gişe rekorları kıran İndiana Jones, Transformes, Mortal Kombat ve Mumya Geri Dönüyor gibi dev bütçeli filmlere de ev sahipliği yaptı.


Erdoğan'dan Obama'ya ziyaret etmeyen yok

İsviçre'deki 'New Seven Wonders Vakfı'nın' 2007'de sanal ortamda gerçekleştirdiği ve 100 milyon kişinin katıldığı oylamada dünyanın 7 yeni harikasından biri seçilen Petra'yı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, ABD Başkanı Barak Obama'ya, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Prens Charleas'e kadar önde gelen dünya liderleri de ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY, antik kent Petra'yı uçuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN