Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzu'dan Ankara'ya 1 milyarlık 2 proje

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Kuzu'dan Ankara'ya 1 milyarlık 2 proje

Kuzu Grup, Ankara'da iki projeye başladı. Kuzu Effect ve Kumru Ankara projeleri için 1 milyar liralık yatırım yapacak şirket, Effect'in yüzde 30'unu şimdiden sattı

Kuzu Grup, Ankara'da iki yeni proje için kolları sıvadı. Oran'da hayata geçirilecek Kuzu Effect'i satışa çıkaran şirket, projeyle üst gelir grubuna hitap edecek. TOKİ ile gelir paylaşımı modeliyle inşa edilecek proje, 750 milyon lira yatırım değerine sahip olacak. Rezidans, ofis-stüdyo, loft daire ve açık çarşı gibi alanların yer alacağı karma projede metrekare satış fiyatları ise 10-12 bin lira arasında değişiyor. Projede 203 konut yer alırken, 44 de ofis bulunacak. 46 kattan oluşan proje Ankara'nın en yüksek binaları arasında yer alıyor. Projenin Leed Gold Sertifikası alma hedefiyle düzenlendiğini anlatan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Güven Kuzu, ön taleple yaklaşık yüzde 30'unun satıldığını kaydetti.

KUMRU'DA FİYAT 6 BİN LİRA

Kuzu Grup'un Ankara'da hayata geçireceği ikinci proje olan Yıldız'daki Kumru Ankara ise, 250 milyon lira yatırım değerine sahip. Projede yer alan 164 konutta metrekare satış fiyatları 6 ila 8 bin lira arasında değişiyor. İller Bankası arazisinde gelir paylaşımı modeliyle yükselen proje, rezidans hizmeti sunacak. Projenin her katında sosyal tesis bulunması ise Ankara'da ilk defa uygulanan bir sistem olarak gösteriliyor. Eylül 2017'de teslim edilmesi planlanan projenin mimarlığını üstlenen Emre Arolat, Ankaralılar'ın kullanışlılığa özen gösterdiğini belirterek, ayrıca ferah alanlara talepleri olduğunu söyledi. Arolat, projenin teknolojik altyapısının ise Ankara'da uygulanan en yeni sistem olduğunu dile getirerek, "Rüzgârdan güneşe ve yağmura kadar her tür sistem düşünülerek yapılandırılmış ve Ankara'da bugüne kadar uygulanan en akıllı proje olacak. Yeşil alanlarında yetişkin ağaçları korumak için önlemler bile alındı. Kendi içinde sokağı olan proje, yatay ve dikey kullanım seçenekleriyle farklı taleplere de hitap etmiş olacak" diye konuştu.

9 PROJEDE EMEKLİLERE KONTENJAN AYRILDI
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, TOKİ'nin finansmanını kendisinin oluşturduğunu hatırlatarak, bünyesinde çeşitli ihale modelleriyle geliştirilen yüzde 16'lık lüks konut payının, geri kalan yüzde 84'lük sosyal konut geliştirilmesine finansman sağladığını ifade etti. TOKİ projelerinde emeklilere ayrılan kontenjanla ilgili de Karaca, "9 projede çeşitli oranlarda kontenjan ayrıldı. Bunlar 250 liralık taksitlerle emeklinin ev sahibi olması için satılıyor. İstanbul Kayabaşı'nda yeni yapacağımız projede de emekliye yer ayırmaya çalışıyoruz. Ancak İstanbul'daki arazi fiyatları bu taksit oranlarını muhtemelen 450-500 liraya çıkaracaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzu'dan Ankara'ya 1 milyarlık 2 proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN