Eczacıbaşı'nın yöneticileri eski patronlarını sollayacak

Eczacıbaşı Holding'de çalışan 3 yöneticinin kurduğu Key Grup, eski patronlarını zorluyor. İhracatta VitrA'nın ardından ikinci olan şirketin hedefi ilk sıraya yerleşmek

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Eczacıbaşı'nın yöneticileri eski patronlarını sollayacak
Profesyonel yöneticilik koltuğundan emekli olduktan sonra kendi şirketlerini kuran işadamları, eski patronlarından hızlı çıkıyor. Bunun son örneği ise Eczacıbaşı Holding'te yaşandı. Bir dönem Eczacıbaşı Holding'te üst düzey yöneticilik yapan 3 profesyonel yönetici, kendi şirketlerini kurarak eski patronlarının rakibi oldu. VitrA'nın eski Genel Müdürü Ahmet Şadi Burat'ın yanı sıra Nihat Yıldırım ve Kamil Aliş'in kurduğu Key Grup, yurtdışında Eczacıbaşı ile yarışıyor. 7 yıl önce kurdukları Key Grup'a ait seramik markası Bocchi'nin ihracatta ikinci olduğunu dile getiren Burat, "Birinci olan VitrA ile aramızda çok az bir fark var. Birkaç yıl içinde bu farkı kapatırız" diye konuştu. Key Grup'un yeni marka ve alanlarla büyürken bir yandan da küresel oyuncularla işbirliği yapmaya başladığını dile getiren Burat, "2008'de kurduğumuz bir başka firmamız olan rezervuar gereçleri markamız Key Teknik'i ABD'li Fluidmaster'a sattık. 8 yıl önce kurulan Key Teknik, bu alanda yüzde 25'in üzerinde pazar payıyla Türkiye'nin en büyük üretim şirketi oldu ve Tuzla'daki 6 bin metrekare tesislerinde 140 çalışan istihdam ediyor" dedi.

60 MİLYON LİRALIK YATIRIM
ABD'li Fluidmaster'ın CEO'su Todd Talbott ise Key Teknik ile Türkiye'de ilk yatırımlarını yaptıklarını söyledi. Talbott, "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarının güçlü bir oyuncusu olmak istiyorduk. Türkiye'ye girerek Key Teknik'in ihracat yaptığı, bizim de olmadığımız 25 ülkeye birden girdik. 2016 sonuna kadar 60 milyon liralık yatırım yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eczacıbaşı'nın yöneticileri eski patronlarını sollayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN