Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk Faktoring'den KOBİ'lerin yanında şubeleşme hamlesi

Halk Faktoring Genel Müdürü Erdoğan Şahin, özellikle KOBİ'lerin yoğun olduğu bölgelerde bulunacak büyümeyi desteklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Halk Faktoring'den KOBİ'lerin yanında şubeleşme hamlesi
Faktoring işlemlerinin yaygınlaşmasını ve sermayenin tabana yayılmasını amaçladıklarını ifade eden Halk Faktoring Genel Müdürü Erdoğan Şahin, bu yıl içinde şubeleşme için altyapı yatırımlarına hız verdiklerini kaydetti. Şahin, bu yıl itibarıyla başladıkları şubeleşme faaliyeti ile KOBİ'lere daha yoğun hizmet sunmaya başladıklarını iletti. Şahin, "2016 planlarımızdaki şubelerin açılmasıyla birlikte özellikle KOBİ'lerin yoğun olduğu bölgelerde ekiplerimizle yer alacağız" dedi.

BÜYÜMEYE TAM DESTEK

Brüt faktoring alacakları sıralamasında sektörde 14'üncü sıraya yükseldiklerini, ciroda ise yerlerini koruduklarını belirten Şahin, son çeyrekte de büyümeye devam edeceklerini söyledi. Şahin, büyümeyi doğru ve başarılı kredi politikaları ile desteklediklerinin altını çizdi. Yıl sonu itibarıyla 1.5 milyar TL ciroya ulaşacaklarını ifade eden Şahin, peşin iskonto, BCH ve spot işlemler, yurtdışı işlemlerin finansmanı ve müşterilere tahsilat hizmeti vererek, sektörün bütün dallarında yer aldıklarını belirtti.

HEDEF İLK 10'A GİRMEK

2014 yılı itibarıyla ciroda 13'üncü sırada yer aldıklarını ifade eden Şahin, hedeflerinin ilk 10 firma arasına girerek, büyümeyi devam ettirmek olduğunu söyledi. Şahin, "Halk Faktoring, sermayenin yayılması, şirketlerin, nakit akışlarını iyileştirerek, ekonomide yaratılan katma değeri üst düzeye çıkararak, hedefleri doğrultusunda ilerliyor" dedi. Şahin, finansal sektörlerde bulunan vergi avantajlarının henüz kendi sektörlerine yansımamasının ekonomik olarak sektörün önde gelen sorunlarından birini oluşturduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Faktoring'den KOBİ'lerin yanında şubeleşme hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN