Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek taş 60 milyon $

Dünyanın en büyük ikinci elmasına fiyat biçildi. 1.111 karatlık elmas için en az 60 milyon dolar isteniyor. 40 milyon dolarlık teklif şimdiden reddedildi

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Tek taş 60 milyon $
Lucara Diamond firması dünyanın en büyük ikinci elmasına fiyat biçti. Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan CEO William Lamb, 1.111 karatlık elmas için 60 milyon dolardan daha fazla istiyor. 80 milyar dolarlık endüstride 110 yıldır bulunan en büyük elmasın değeri için 80 milyon dolar diyenler de var. 1905'teki 3.106 karatlık Cullian elmasından sonraki en büyük olan taş için 40 milyon dolarlık teklif şimdiden reddedildi. Londra Ulusal Tarih Müzesi'nin yaptığı teklif dışında Discovery Channel da bir belgesel yapmayı önerdi.

KARATI 60 BİN $

Büyük taşlarda genellikle bir karat için biçilen değer 60 bin dolar düzeyinde. Elması bulduğunda eşine bile bahsetmediğini söyleyen Lamb, fiyatlamada sadece büyüklük konusunun değil aynı zamanda tarihi değerin de etkili olacağını belirtti. "Elmas sektörü şu anda çok büyük fırsatlar sunmuyor. Bu nedenle şu anda acilen satmamızın bir anlamı yok" diyen Lamb, hiç satmamanın da bir opsiyon olarak durduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek taş 60 milyon $
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN