20 adet daha alacak!

Giriş Tarihi: 2.12.2015 14:18
THY 20 adet daha A321neo alacak!

() filosunu genişletiyor. THY daha önce şirketi'ne sipariş ettiği 72 adet tipi uçaktan 20 adet daha sipariş etti

şirketi, 'nın 72 adet siparişine, 20 daha ilave ettiğini açıkladı. Airbus'tan yapılan açıklamada, 'nin 20 "A321neo" uçak siparişini kesinleştirdiği, milli hava yolu şirketinin halihazırda 72 "A321neo" siparişinin bulunduğu kaydedildi. Ek siparişle THY'nin büyüme planları çerçevesinde bu uçağa duyduğu güveni tazelediği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü Temel Kotil, dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri olarak büyüme stratejilerinin yalnızca en verimli, güvenilir ve karlı uçaklarla desteklenebileceğini ifade ederek, "A321neo uçağı için verdiğimiz bu ek sipariş, büyüme planlarımızın karlı ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşmesine destek olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Airbus Operasyon Direktörü (COO) John Leahy de THY'nin "A321neo" uçaklarına güven tazelemesinden büyük mutluluk duyduklarını, bu uçağın havayolunun beklentilerini karşılamakla kalmayarak operasyonel verimlilik, karlılık ve yolcuları cezbetme konularında beklentilerin üstüne çıkacağını bildirdi.

YENİ NESİL MOTOR, YAKIT TASARRUFU SAĞLAYACAK


"A320neo" ailesi yeni nesil motorlar ve sharklet adı verilen kanatçıklar ile yüzde 15'ten fazla yakıt tasarrufu sağlayan en son teknolojileri bir arada sunuyor. 2020 yılına kadar kabin içi yeniliklerin uygulanması ile yakıt tasarrufunun yüzde 20'ye kadar çıkması bekleniyor. Lansmanının yapıldığı 2010'dan günümüze "A320neo" ailesi uçakları, 75 müşteriden 4 bin 300'ün üzerinde sipariş alarak pazarda yüzde 60'lık paya sahip oldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY 20 adet daha A321neo alacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN