Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akbank’tan teknolojiye yılda 100 milyon dolar

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Oğuz, teknolojiye her yıl 100 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. Oğuz, "3D Touch'ta ilk bankayız" dedi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Akbank’tan teknolojiye yılda 100 milyon dolar
Her yıl teknolojiye 100 milyon dolar tutarında yatırım yapan Akbank, direkt bankacılık alanında hizmetlerini artırıyor. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Akbank olarak en önemli önceliklerinin, müşterilere sunulan hizmet kalitesini her geçen gün artırmak olduğunu belirterek, "Geleceğin bankacılık anlayışını bugüne taşıyor ve her yıl teknolojiye yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapıyoruz. Direkt Bankacılık kanallarında yaşanacak hızlı büyüme ve gelişmeyi yapacağımız yatırımlarla destekleyerek, müşterilerimize doğru zamanda doğru hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

"3D TOUCH"TA İLK BANKAYIZ
'Akbank Direkt' olarak Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus telefonlarının3D Touch özelliğini, bankacılık ürün ve hizmetlerine uyarladıklarını söyleyen Oğuz, "Türkiye'de üç boyutlu bankacılığı müşterilerinin hizmetine sunan ilk banka olduk. Akbank müşterileri yeni geliştirdiğimiz bu uygulamamızla iPhone 6s ve 6s Plus akıllı telefonlarının 3D Touch özelliğini kullanarak, ödeme, para çekme ve transfer işlemlerine tek bir dokunuşla daha hızlı başlayabiliyor" şeklinde konuştu. Oğuz, Akbank Direkt Mobil'in, geçen yıl sadece cep telefonu kullanarak, iBeacon teknolojisiyle ATM'lerinden para çekme özelliğini sunan ilk bankacılık uygulaması olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE'DE BİR İLK OLDU
Orkun Oğuz, giyilebilir teknolojiye yatırımlarının devam ettiğini de söyledi. Oğuz, Akbank Direkt Apple Watch'ı da hizmete sunduklarını belirterek, "Apple TV için özel tasarladığımız Akbank Direkt uygulaması da Türkiye'de ilk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank’tan teknolojiye yılda 100 milyon dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN