Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arçelik küresel Ar-Ge merkezi oldu

Arçelik, dünyadaki 10 Ar-Ge merkezine ABD ve Almanya yatırımlarını da ekliyor. Şirket, 2 binden fazla patent başvurusu ile sektöründe lider konumda bulunuyor

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Arçelik küresel Ar-Ge merkezi oldu
Türkiye'de 8, Tayvan ve İngiltere'de 2 olmak üzere toplam 10 Ar-Ge Merkezi, 1000'in üzerinde Ar-Ge çalışanı, 2000'den fazla patent başvurusu ile sektöründe Ar-Ge lideri olan Arçelik, İnovasyon Haftası'na tam destek verdi. İnovasyon etkinliğinin başından beri stratejik destekçisi olan Arçelik, Almanya ve ABD'de de Ar-Ge merkezleri açmayı planladı. TİM'in düzenlediği İnovasyon Haftası'nda konuşan Koç Holding A.Ş Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik olarak Türkiye İnovasyon Haftası'nın stratejik destekcisi olduklarını söyledi. Ebiçlioğlu, "İnovasyon kültürünün TİM liderliğinde artan önemi ve gelişimini görmek bizi heyecanlandırıyor. Biz de inovasyonu stratejimizin temel taşı olarak görüyoruz. 'Teknoloji ve inovasyonda sınır yok' bilinciyle çalışıyoruz. İnovasyonu toplumsal düzeyde sahiplenmek gerekiyor" dedi. Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu da, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İnovasyonun, şirket kültürü ve iş yapış tarzlarının ayrılmaz unsuru haline geldiğini söyleyen Bulgurlu, "Dijital gelecek için yatırımlarımıza devam ederken demografik, teknolojik ve çevresel gelişmeleri de yakından izliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda enerji ve su verimli, tasarımları ve akıllı kullanıcı ara yüzleriyle öne çıkan, sağlıklı yaşamı destekleyen, ses kaliteleriyle üstün ve yüksek performanslı ürünlere odaklanıyoruz" diye konuştu.

MIT ve Cambridge ile ortak çalışma yapıyoruz
Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, dünyaca ünlü akademisyenler ve büyük firmaların temellerini atmış girişimcilerden oluşan bir Ar-Ge danışma kuruluyla çalıştıklarını söyledi. Bulgurlu, "MIT, Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile teknoloji geliştirme çalışmaları ve yoğun işbirlikleri yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arçelik küresel Ar-Ge merkezi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN