Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Devlet ile alma!

Giriş Tarihi: 6.12.2015 12:27 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 16:58
E Devlet ile 4A Hizmet Dökümü alma!

E Devlet! almak artık çok kolay. sayesinde 4A Hizmet Dökümünüzü kolayca alabilirsiniz. Peki ile 4A Hizmet Dökümü nasıl alınır? ? şifresi nasıl alınır? Detaylar haberimizde...

! E Devlet üzerinden 4A Hizmet Dökümü alabilirsiniz. giriş ile 4A Hizmet Dökümü sorgulaması yaparak çalışma hayatınızla ilgili verilere ulaşmanız mümkün. Bunun için 4A Hizmet Dökümü sorgulama işlemi yapmanız yeterli. Peki ile 4A Hizmet Dökümü nasıl alınır? ? şifresi nasıl alınır? İşte detaylar!

E Devlet 4A Hizmet Dökümü alma!

E Devlet giriş ile 4A Hizmet Dökümü almak için öncelikle www.türkiye.gov.tr internet adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle portala giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden "Sosyal Güvenlik Kurumu "nu bulmalısınız. Sosyal Güvenlik Kurumu 'nun sunduğu hizmetler arasından "4A Hizmet Dökümü" başlığını seçmelisiniz. 4A Hizmet Dökümü alma işleminizi bu şekilde kolayca yapabilir ve çalışma hayatınızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. E Devlet 4A Hizmet Dökümü Alma işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-DEVLET 4A HİZMET DÖKÜMÜ GÖRÜNTÜLEME İÇİN TIKLAYIN!

4A Nedir?

4A, SGK tarafından özel sektör çalışanlarıyla devlet memurlarının bir kısmına verilen kısaltılmış koddur. İlgili SGK kanununun 4. maddesinin a bendindeki tarife uygun iş kollarında çalışan işçi ve memurlar bu gruba dahildirler.

4A Hizmet Dökümü nedir?

Özel sektörde yani şahıs ya da şahıslara ait firmalarda çalışan kişilerle devletin 4C'ye dahil olmayan memurlarınıın sigorta primlerinin yer aldığı sgk tarafından verilen koda ait hizmet dökümüdür. 4A hizmet dökümünde sigorta primlerine ait detaylı bilgiler yer almaktadır. Sigortaya ödenen brüt maaş miktarı, 1 ayın kaç günü sigortası yapıldığı, işe ilk giriş tarihi gibi kişiye özel bilgiler yer almaktadır. 4a hizmet dökümü şifresiz tc ile öğrenilebildiği gibi e devlet şifresiyle de alınabilmektedir.

E-Devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi e-devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresidir. Bütün e devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. Web sayfasına girdiğinizde sağ üstte bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz. E Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet şifre nasıl alınır?

Eğer E-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine gitmek. PTT'den 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Bu uygulama sizin yerinize başka birisinin şifre alıp adınıza E-devlet işlemlerini yapmaması için çok önemlidir. Bu yüzden sadece kimlik ibrazı ve şahsen başvuru yapılarak alınabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Devlet ile 4A Hizmet Dökümü alma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN