Sigortacılıkta haksız rekabete izin verilmemeli

Son dönemde trafik sigortalarında uygulamaya alınan yasal düzenlemeleri değerlendiren Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, "Kamu otoritesinden tek beklentimiz, haksız rekabete izin verilmemesi" dedi.

Giriş Tarihi: 10.12.2015
Sigortacılıkta haksız rekabete izin verilmemeli
Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, sektörde son 10 yılda birçok yasal düzenleme gerçekleştirildiğini ifade etti. Bunların sonunda sektöre önemli ölçüde şeffaflık ve çekidüzen geldiğini belirten Dalaş, bunları olumlu gelişmeler olarak nitelese de zaman zaman çok doğru bulmadığı düzenlemeler olduğuna da değindi. Dalaş konu hakkında şunları söyledi: "Trafik sigortalarında ticari araç primlerine üst sınır getirilmesi de pek doğru bulmadığım uygulamalardan. Doğru ve yanlışlarıyla düzenlemeler her şirketi bağladığı sürece ben burada bir sorun görmem. Benim kamu otoritesinden tek beklentim, sermaye yeterliliği olmayan şirketlerin haksız rekabet yaratacak uygulamalarına izin verilmemesi. Ayrıca, birçok şirketin yıllardır zarar eden trafik branşındaki pazar payını azaltmaya çalıştığını biliyoruz. Bu durumun Hazine tarafından dikkatle izlendiğinden emin olmakla birlikte, kamu otoritesinin sorunu çözmek için birtakım kısıtlar ve limitler getirmek yerine tam serbestiyi sağlamasının daha hızlı sonuç getireceğine inanıyorum" dedi.

'MÜKEMMELLİK MERKEZİ'
Şirket olarak Sompo grubu içerisinde önemli bir yer tuttuklarını belirten Dalaş, "Yeteneklerimizi neredeyse her gün geliştirerek oto sigortaları yönetiminde Japonya'daki ana şirketimiz de dahil olmak üzere Sompo Japan grubunun 'center of excellence'ı, yani mükemmellik merkezi ilan edildik. Özellikle bireysel sigortacılık alanındaki ulaştığımız durum sonucu, grubumuzun yurt dışı büyüme planları içinde şirketimiz önümüzdeki dönemde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin merkezi olacak" diye konuştu. Sompo Japan Sigorta olarak sürdürülebilir büyüme konusunda da başarılı olduklarına inanan Dalaş, sözlerine şöyle devam etti: "Bu yıl sonunda sona erecek olan sonraki dört yıllık dönemde sektör %77 büyürken biz %200 oranında büyümüş olacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortacılıkta haksız rekabete izin verilmemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN