Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Rusya'nın sesi gibi davranıyor

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Paralel Rusya'nın sesi gibi davranıyor
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Rusya üzerinden transit olarak geçmek zorunda olan nakliye araçlarının şimdi Hazar yoluyla gittiğini belirtti. Elitaş, "Daha önce Azerbaycan üzerinden yapılan geçiş ücretleri diyelim ki 5 bin dolardı, Azerbaycan hükümeti yüzde 40 indirim yaparak 3 bin dolar seviyesine indirdi. Biz onu açıklarken 'Gardaş indirimi' diye ifade ettik. Çok büyük jest yaptılar" diye konuştu. Ekonomi Bakanı Elitaş, Rusya'nın yaptırımlarına karşı alınan tedbirleri anlattı:
ALMAYA MECBUR: İlk etapta yaş meyve ve sebze ihracatı başta olmak üzere yoldaki ve gümrükteki mallarla ilgili tedbir alınması gerekiyordu. Bunlarla ilgili kısım çözüldü. İhracatı Rusya'ya yapmak zorunda değiliz. Onlar, bazı malları bizden almak mecburiyetinde. Rusya domates ihtiyacının yüzde 43'ünü Türkiye'den temin ediyor.
AHLAKA UYGUN DEĞİL: İhracatçımız Rusya'ya satışı devam ettirmek istemiyorlar, çünkü güvenmiyorlar. Uygun olmayan bir davranış sergiliyorlar. Mallarımızı göndermeye çalışıyorlar. Bu, ticari ahlaka uygun bir davranış değil.
PARALEL TESPİTİ: Paralel Yapı seçim zamanında PKK'nın sesiydi. Şimdi Rusya'nın sesi gibi davranıyor.
EKONOMİSİ SIKINTILI: Rusya ekonomisinde ambargoyla birlikte olağanüstü bir sıkıntı var. Bir yılda petrol fiyatlarında yüzde 60 düşüş var. Devlet adamları duygusal davranmazlar, bu davranış yanlış olur.
PARALEL ÖRGÜTÜN DİNLEDİĞİ ÜNLÜ İSİMLER

FELLİK FELLİK DOLAŞACAĞIZ
İhracatçılarımız, ihracat yapabilme kabiliyetinde artık çok iyi noktadalar. Biz de bu arkadaşlarımızla gideceğiz, gezeceğiz, yeni yeni pazarlar oluşturacağız, mevcut pazarlarımızda biraz daha büyümenin şartlarına bakacağız. Biz iş adamlarımızın, ihracatçılarımızın başında dünyayı fellik fellik dolaşacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Rusya'nın sesi gibi davranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN