Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'te bütçe haftası

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Meclis'te bütçe haftası
Meclis bu hafta 2016 yılı Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı'nı görüşecek. Genel Kurul gündemine gelecek olan geçici bütçe 1 Ocak-31 Mart 2016 arasını kapsıyor. Tasarıya göre, kamu kurumlarınca taahhüde bağlanmış iş ve hizmetlere ait ödemelere, belirlenen ödenek sınırları çerçevesinde devam edilebilecek. Kamu görevlilerine ilişkin atama sayısı sınırı 40 binden 55 bine çıkarılacak. Bakanlar Kurulu'na 500'ü geçmemek üzere, kamunun ihtiyaç duyduğu taşıtları almak için yetki verilecek.

YILDIRIM SORULARI YANITLAYACAK

TBMM Genel Kurulu'nda geçici bütçe mesaisinden önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yarın milletvekillerinin kendisine yönelttiği sözlü soruları yanıtlayacak. Genel Kurul, 16 Aralık Çarşamba gününden itibaren 2016 geçici bütçesi için mesai yapmaya başlayacak. Geçici bütçe tasarısı Genel Kurulda 17 Aralık Perşembe günü, bitmemesi halinde 18 Aralık Cuma günü de görüşülecek.

ÜÇ AYLIK DÖNEMİ KAPSIYOR
Tasarı, 1 Ocak-31 Mart 2016 arasını kapsıyor. Buna göre, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlara, 1 Ocak 2016'dan 31 Mart 2016'ya kadar geçecek üç aylık dönemde, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'ndaki başlangıç ödeneklerinin belirli oranları karşılığı kadar ödenek kullanma yetkisi verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'te bütçe haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN