Metro ile İstanbul İzmir arası 6 saate iniyor

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Metro ile İstanbul İzmir arası 6 saate iniyor

İDO ile işbirliği yapan Metro Turizm, 9 saat süren İstanbul-İzmir yolculuğunu 6 saate indiriyor. Metro Başkanı Mustafa Yıldırım, "Önümüzdeki dönemde Bodrum yolcularımız da bu hizmetten faydalanacak" dedi

Aktarmasız entegre taşımacılık modelinde yeni bir dönemi başlatan Metro Turizm ile İDO, İstanbul-İzmir yolunu 3 saat kısalttı. İDO'nun Yenikapı iskelesinden kalkan feribotunu kullanan Metro Turizm otobüsünün, Bursa'dan Marmaris'e kadar uzanan yolu henüz Körfez Köprüsü açılmadan önce kısalttığını belirten Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldırım, "Entegre taşımacılıkta da İDO ile işbirliğimiz sonucunda köprüleri aştık, yolları kısalttık. İzmir yolcularımız artık sevdiklerine 3 saat önce kavuşuyor" dedi. Mustafa Yıldırım, halihazırda Yenikapı kalkışlı İDO feribotu ile Yalova'ya giden Metro Turizm otobüsünün, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris yolcularını gidecekleri yere daha kısa sürede kavuşturduğunu söylerken, önümüzdeki dönemde Ayvalık, Edremit, Çeşme Kuşadası ve Bodrum yolcularının da bu ayrıcalıktan faydalanacağını ifade etti.

AYVALIK'LA BAŞLADI

Yıldırım, "Metro Turizm ve İDO yaz sezonunda entegre taşımacılık konusunda yeni bir dönemi başlatmıştı. Bu yeni dönemde İstanbul- Yalova arasını deniz yolu ile aşarak Ayvalık'a gidiyorduk. Şimdi bu hizmetimiz tüm Ege Bölgesi'ni kapsar hale geldi. Ege Bölgesi'nde seyahatlerin en yoğun şekilde yapıldığı kentimiz de İzmir. İzmir yolcularımız artık 9 değil 6 saat süren bir yolculuk yapacaklar" dedi. Metro otobüslerinin son model olduğunu belirten Yıldırım, "2+1 koltuk sistemli araçlarımız 2015 model" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metro ile İstanbul İzmir arası 6 saate iniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN