Üretim durdu kapı açıldı

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Üretim durdu kapı açıldı

Rusya'nın yedek parça korkusu, ülkeye geri adım attırdı. Üretim sıkıntıya girince Türkiye'ye uygulanan ambargo kaldırıldı

Rusya'da Türkiye'den ithal edilen otomotiv parçalarının gümrüklerde bekletilmesi nedeniyle Saint Petersburg'daki otomotiv üretiminin durma noktasına gelmesi, ülkeye geri adım attırdı. İthal edilen ürünlerin bir kısmı gümrüklerden geçmeye başladı. Rus haber ajansı TASS'ta yer alan habere göre, Saint Petersburg Endüstriyel Politikalar Komitesi Başkanı Maksim Meiksin, Türkiye'den ithal edilen otomotiv parçalarının gümrüklerden geçtiğini belirtti. Saint Petersburg'da faaliyet gösteren Toyota firması için 11, Bosch- Siemens firması için ise 2 konteynırın gümrükten geçtiğini belirten Meiksin, diğer konteynırların ise gümrük kontrol merkezinde bulunduğunu ifade etti.

ENDİŞE EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Rusya otomotiv sanayisinde yedek parça ithalatının durdurulmasından dolayı büyük endişe duyulmuştu. Ülkenin önde gelen gazeteleri, Rusya'daki otomobil üretiminin her an durabileceği yönünde haberler yayımladı.

ALTERNA TİF YOK
İthalata getirilen sınırlamaların oldukça vahim bir durum olduğunun altı çizilirken, Rusya Sanayi Bakanlığı, "Son bir haftada acaba başka bir yerden bu parçalar bulunabilir mi? araştırmasını yaptık. Ancak durum iç açıcı değil. Rusya'daki sanayi üreticileri öyle bir iki ay içerisinde Türk yedek parçalarına alternatif bulabilecek durumda değil" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üretim durdu kapı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN