Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere 100, esnafa 30 bin TL faizsiz kaynak

Giriş Tarihi: 17.12.2015
Gençlere 100, esnafa 30 bin TL faizsiz kaynak
Hükümetin 2016 Eylem Planı kapsamında bir haftada hayata geçirmeyi planladığı esnaf, çiftçi ve gençlere yönelik eylemlere ilişkin 4 kararname ve 1 yönetmelik de Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, esnaf ile sanatkârların makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek. Bu imkândan bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak.

9 AYDA 1.5 MİLYON KİŞİYE İŞ

30 YAŞINI TAMAMLAMIŞ OLACAK

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nı bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış genç girişimci esnaf ve sanatkârlarına KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek. Bu imkândan bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak.

SERA MODERNİZE EDENE PARA

Bakanlar Kurulu Kararı'yla da çiftçilere müjde gibi düzenleme yapıldı. Buna göre, sera modernizasyonu kapsamında çiftçilere faizsiz 100 bin liraya kadar destek verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere 100, esnafa 30 bin TL faizsiz kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN