Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EYG'nin hedefi 500 milyon TL

Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi EYG Gayrimenkul'de hisse devir işlemi tamamlandı. Şirket, 2016'da gayrimenkul yatırım fonu pazarında 500 milyon liraya ulaşacak

Giriş Tarihi: 19.12.2015
EYG'nin hedefi 500 milyon TL
Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi unvanına sahip EYG Gayrimenkul'de hisse devir işlemleri tamamlandı. Şirket, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur, Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel ve gayrimenkul yatırım danışmanı Mehmet Ali Ergin ile Caner Bingöl adına tescil oldu. Yeni yönetim, şirketin adını SPK onayından sonra RE-PIE Gayrimenkul Portföy Yönetimi AŞ olarak değiştirmeyi planladığını açıkladı. EYG, 'nitelikli yatırımcı' olarak kabul edilen 1 milyon TL ve üzerinde nakit veya benzeri varlığı olan 86 bin kişiye odaklandı. Bu kesimin sahip olduğu varlıkların değeri yaklaşık 280 milyar TL'yi buluyor. Şirket yönetimi, 2016'da yeni oluşacak gayrimenkul yatırım fonu pazarında 500 milyon TL'lik büyüklüğe ulaşmak istiyor.

AVM YATIRIMI DA YAPACAK

Oluşturulacak portföylerden sağlanan kira gelirleri ve alım-satım kazançlarıyla hem yatırımcı hem de gayrimenkul sektörüne yeni kaynak yaratmayı hedefleyen şirket, konut fonlarına sepet bazında ve iskontolu olarak yatırım yapacak. Şirket bir yandan da AVM yatırımına girecek. Bunun için kira getirili ticari gayrimenkul fonu kurulacak. EYG'nin ortakları Türkiye'nin farklı yerlerindeki 8 AVM için hazırlık yaptıklarını söyledi. Yatırımcılar yabancı para cinsinden kira getirisi olan AVM'lerden katılım payı alabilecek. 3 ayda bir düzenli kira geliri sağlayacak. EYG, ayrıca arsa/arazi gayrimenkul yatırım fonu da kurmayı planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EYG'nin hedefi 500 milyon TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN