Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsansızlaştırmak istiyorlar

Başbakan Davutoğlu, ASKON Divan Toplantısı'nda işadamlarına "Teröre karşı sesinizi yükseltin" çağrısında bulunarak, "Ticaretle kardeşliğinizi pekiştirin, orayı insansızlaştırmak istiyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 21.12.2015
İnsansızlaştırmak istiyorlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ASKON Divan Toplantısı'na katıldı. Konuşmasında Doğu ve Güneydoğu'daki terör eylemleriyle ilgili önemli mesajlar veren Davutoğlu, işadamlarına "Bu ülkenin başbakanı olarak, teröre karşı sesinizi yükseltmenizi istiyorum. Nasıl 28 Şubat'a karşı sesini yükselttiyseniz şimdi de teröre karşı sesinizi yükseltmenin vaktidir. Terörden mağdur olan vatandaşlarımıza destek olun" diye seslendi.

Başbakan Davutoğlu ASKON divan toplantısında konuştu

KARDEŞLİĞİNİZİ PEKİŞTİRİN
ASKON'a Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım çağrısında bulunan Davutoğlu, babasının yanında helal-haram kavramlarını öğrendiğini belirterek, "Şimdi 81 ile gittiğimde yaşlıca bir amca 'Ahmet oğlum babandan mal almıştım' dediğinde babamı görüyorum. Bu ticaretle ne çok kardeş edinildiğini görüyorum. Siz de ticaretle kardeşliğinizi pekiştirin. Orayı insansızlaştırmak, istikrarsızlaştırmak istiyorlar. Ne kadar tüccarın oraları terk ettiğini biliyoruz' dedi.

KÜRT MÜ TÜRK MÜ...

Anadolu'nun bir ana kucağı olduğunu, her evladını bağrına bastığını anlatan Başbakan, şöyle konuştu: "Anadolu aslanları birbirine bakarken sen Kürt müsün, Türk müsün diye sormadı, sormayız da. Sorulmasına da izin vermeyeceğiz. Bu ana kucağında eşit vatandaşlar olarak yaşayacağız."
HDP'LİLERİN NE TALİMAT ALDIKLARINI TAKİP EDİN

7 MİLYON KİŞİYE İLAVE İSTİHDAM
Anadolu insanının son 10 yılda ayağa kalkıp, kükrediğini belirten Davutoğlu, "Bu kükreyişi susturmak isteyenler emellerine ulaşamayacak. Ekonomide hamd olsun istikrarlı çizgimiz sürüyor. Dışarıdan Türkiye'yi idare etmeye çalışanlar, içerideki işbirlikçileri sükut-u hayale uğradılar. Onları şaşırtan rakamlara ulaşıyoruz. Bu yıl dünyada en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer aldık. AK Parti döneminde rekor düzeyinde istihdam sağladık. Küresel ekonomik kriz döneminde 7 milyon kişiye ilave istihdam sağladık. Son 1 yılda 1 milyon insanımızı istihdam ettik" dedi.

AK İLE KARA GİBİ BENZETMESİ
Dışarıdan bakan herkesin Türkiye'nin gözalıcı gelişmesini gördüğünü belirten Davutoğlu, "İçeride maalesef bu gerçeğin üzerini örtmeye çalışan bir kesim var. Çevremize bakın. Son 12-13 yıl içinde Türkiye'nin batısındaki ülkeler ekonomik krizle, doğusundakiler ise çatışmalarla düşüşe geçti. Ama Türkiye yükselişini sürdürdü" dedi. Orta Avrupa'dan Asya'nın ortasına kadar olan bölgede İstanbul kadar yükselen bir şehir bulunmadığını belirten Başbakan, "Bu 13 yıllık bir başarının hikâyesidir. 2002 Türkiyesi ile bugünün Türkiye akla kara gibi birbirinden farklıdır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsansızlaştırmak istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN