Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomiye değer katan 72 firmaya ödül yağdı

Giriş Tarihi: 23.12.2015
Ekonomiye değer katan 72 firmaya ödül yağdı

Bursa'da ekonominin kahramanlarına 7 kategoride 72 ödül verildi. İhracatta Oyak Renault, inovasyonda Tofaş, dönüşümde Simge Mat lider oldu. En başarılı KOBİ ise Emko seçildi

Bursa'da 42'nci kez 'Ekonomiye Değer Katanlar' ödülleri dağıtıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) gecesinde 7 kategoride toplam 72 ödül verildi. 'En Başarılı KOBİ'ler sıralamasında 7 firma ödüllendirilirken, bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen 'İnovasyon' kategorisinde 10 firma, 'Dönüşümün Liderleri' kategorisinde 4 firma, 'Sektör Liderleri' kategorisinde ise 21 firma ödül aldı. 'Kurumlar Vergisi'nde Gemlik Gübre, 'Gelir Vergisi'nde Muharrem Yılmaz, 'İhracat'ta Oyak Renault, 'İnovasyon'da Tofaş zirveye çıktı.

ERDOĞAN BURSA'DA KONUŞTU

BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödüle layık görülen işadamlarını tebrik ederken, "Bu ödüllerin her birinde, çok büyük emek, alın teri, değer bulunduğunu biliyorum. Bursa büyürse Türkiye büyür... Esasen bu slogan 81 vilayetimizin her biri için ayrı ayrı geçerlidir. Madem ki 'Bursa büyürse Türkiye büyür'. O zaman ben Bursa'dan güzel haberler bekliyorum" dedi.

YERLİ OTO İÇİN DESTEK İSTEDİ
BTSO Başkanı İbrahim Burkay da kentin yerli otomobilin üretim merkezi olma konusundaki isteğini ileterek, "Yerli otomobilin Bursa'da üretilmesi, ürün maliyeti, teknolojisi ve ürün geliştirme konusunda önemli avantajlar sunmaktadır. Bursa iş dünyası olarak, Türkiye'nin gururu olacak bu projeye baş koyduk. Cumhurbaşkanımızın da destekleri ile ilklerin kenti unvanıyla ilk yerli otomobil üretiminin adresi olarak Bursa'nın seçilmesini arzu ediyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin katma değerli üretimin merkezi niteliğinde bölgelere ve şehirlere ihtiyacı olduğuna işaret eden Başkan Burkay,

İŞTE ÖDÜL KATEGORİLERİNDE İLK 3'E GİRENLER

EN BAŞARILI

Emko Elektronik
Poliner Plastik
Keşif Ar-Ge Yazılım


İNOVASYON

Tofaş
Durmazlar Makine
Ermetal Otomotiv


İHRAC

OYAK Renault
Tofaş
Bosch Sanayi


GELİR

Muharrem Yılmaz
Hüseyin Özdilek
Şükrü Karagül


KURUMLAR

Gemlik Gübre
Sütaş
Oyak Renault


DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ

Simge Mat
Ermaksan Makine
Bilim Makine


SEKTÖR BİRİNCİLERİ


Mobipa Mobilya,
Soyiç İnşaat,
Bursa Beton


16 AĞAÇ SERTİFİKASI

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk, gecenin anısına tarihteki 16 büyük Türk devletini temsilen dikilen 16 adet çınar ağacının sertifikasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.

DÂHİ PİYANİST SAHNE ALDI
Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'nde Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve 'dâhi piyanist' olarak nitelendirilen Tambi Cimuk da kısa süreliğine sahne aldı. Cimuk'a BTSO tarafından hediye edilen piyanonun anahtarını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

KİMLER KATILDI?

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Ekonomiye Değer Katanlar- 2015 Ödül Töreni'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, oda yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, sanayici ve işadamları katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomiye değer katan 72 firmaya ödül yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN