Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seba'dan 350 milyon $'lık 5 yatırım

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Seba'dan 350 milyon $'lık 5 yatırım

20 yıldır İstanbul ve Bodrum'da projeler üreten Seba İnşaat, yatırım atağına hazırlanıyor. Şirket, yine aynı bölgelerde 5 yeni projeye 350 milyon dolar yatıracak

Seba İnşaat, İstanbul ve Bodrum'da 350 milyon dolarlık 5 projeye başlamayı hedefliyor. Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli, önümüzdeki dönemde İstanbul'da Ulus, Tarabya ve Ayazağa'da yeni konut projelerine başlayacaklarını söyledi. Projeler hakkında bilgiler veren Keçeli, şunları vurguladı: "Ulus projemizde 8 blokta 50 daire olacak. 150 milyon dolar satış değeri olan bir proje olacak. 200 metrekarenin üzerinde daireler planlıyoruz." Metrekare fiyatının 8 ile 12 bin dolar arasında değişeceğini belirten Keçeli, "Daireler Boğaz'ı görecek. Tarabya'daki projemizde bahçe ve çatı dubleksi şeklinde 40 konut olacak. 50 milyon dolar satış değeri olan projede metrekare fiyatı 5-6 bin dolar arasında değişecek. Ayazağa'da ise kat karşılığı anlaştığımız arsada 200 daire yapacağız. Satış değeri 85 milyon dolar, metrekare satış fiyatı 3 bin 500 dolar olacak"diye konuştu. Bodrum'da da iki proje planladıklarını ifade eden Keçeli, Küçükbük'te 20 villadan oluşan 50 milyon dolar değerli bir projeye, Gündoğan'da da 40 ikiz villadan oluşan 20 milyon değerli bir projeye başlayacaklarını belirtti.

Karma projeye inanmıyorum


Keçeli, projelerinde evin yanına ofis, ofisin yanına da ev koymadıklarını belirterek, "Bugüne kadar hep bu şekilde ilerledik. Karma projelere çok fazla inanmıyoruz. Karma projeler satışı rahatlatıyor ve güvene alıyor. Satış sorunumuz da olmadığı için karma proje yapmıyoruz" dedi. Cendere'nin Maslak'ın hemen arkasında gelişen bir bölge olduğunu ifade eden Keçeli, İstanbul'daki ileriye dönük yatırımlarını bu bölgeye yapmaya karar verdiklerini, bundan sonra bölgede isimlerinin çok duyulacağını söyledi.

Son 10 yılın en büyük ayıbı net-brüt farkı

Konut sektöründe son 10 yılın en büyük ayıbının net-brüt farkı olduğunu ifade eden Nedim Keçeli, "Net-brüt farkının yüzde 50'ye çıktığı projeler var. Bizim Seba Office Boulevard projemizde yüzde 15-20 fark var. Projeyi yatay planladığımız için net-brüt farkı da azaldı" dedi.

Derbent'te dönüşüm hazırlığı

Nedim Keçeli, Sarıyer Derbent'te gecekondu dönüşümüyle de ilgilendiklerini söyledi. Keçeli, "60 dönüm civarında bir yerle ilgileniyoruz. Anlaşmaya da yakınız. Arsası olanların arsasını satın alıyoruz, gecekondusu olanlara da tapusu olmasa da metrekaresine göre para veriyoruz. Eğer çok hızlı ilerlersek 2017'de projeyi hazırlarız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seba'dan 350 milyon $'lık 5 yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN