Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soylu: Türkiye büyük reformların ülkesi

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Soylu: Türkiye büyük reformların ülkesi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin, büyük reformların, büyük geleceğin ve değişimlerin ülkesi olduğunu belirtti. Trabzon'da düzenlenen 2014 Yılı Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni'ne katılan Bakan Soylu, ticaret, ekonomik hayat ve siyasetin en önemli rakibinin belirsizlik olduğunu söyledi. Türkiye'nin dünyanın her yerine ürün satabilen bir ülke haline geldiğini kaydeden Soylu, "Pasaportunu getirdiği zaman 70'in üzerindeki ülkeye vize sormadan girebilen bir ülkeyiz" diye konuştu.

25 GÜNDÜR ÇALIŞIYORUZ
Bakanlığını ilgilendiren asgari ücret, kıdem tazminatı, kamu personel rejimi, taşeron gibi meselelerin tamamına, günlük, geçici bir takım tedbirlerle bakmayacaklarını vurgulayan Soylu, "Hepsine yapısal reform, yapısal dönüşüm, Türkiye'yi geleceğe taşıyabilecek sütunları oluşturma şeklinde bakacağız" dedi. Soylu, girişimcilerin, iş verenin rekabet kabiliyetlerinin, özellikle emek maliyetleriyle orantılı olduğunu söyledi. Bunun gözlerinden kaçmadığını dile getiren Soylu, "Onun için yaklaşık 20, 25 gündür Sayın Başbakanımızın talimatıyla, acaba bütçe, asgari ücret dengesi ve bütün bunlar içinde nasıl bir sonuç üretebilirizin gayreti içindeyiz. Kendimizi, işçimizin, iş verenimizin, emeklimizin yerine koyuyor ve bütün bu denge içerisinde nasıl bir adım atacağımız kanaatini ortaya koymaya çalışıyoruz" diye konuştu.

'İSTİHDAMDAKİ VERGİ YÜKÜ ÖNCELİĞİMİZ'
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu asgari ücretlinin daha fazla kazanmasını istediklerini kaydederek, "OECD ülkeleri arasında, istihdam üzerindeki en yüksek vergi yükü bizde, yüzde 74. İstihdamın üzerindeki vergi yükleri bizim birinci konumuz, ABD'de yüzde 33, Almanya'da 53. Bu ikisinin arasında bir yerde bizi buluşturun. Bakın bakalım o zaman biz 200, 250 milyar dolar ihracat yapıyor muyuz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soylu: Türkiye büyük reformların ülkesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN