"a mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız lü araç kullanmayın"

(TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yılbaşı gecesi lü araç kullanmamaları konusunda sürücüleri uyardı, vatandaşlardan da toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Giriş Tarihi: 28.12.2015 11:04
Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollü araç kullanmayın

Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl lü araç kullanmaktan ceza kesilen sürücü sayısının bir önceki yıla göre yüzde 10,4 azalarak 125 bin 420'ye düştüğünü ifade etti.

Düşüşün, alınan tedbirlerden kaynaklandığının altını çizen Apaydın, bu yılın 10 ayında yaşanan ölümlü ve yaralamalı 156 bin 544 kazaya karışan sürücülerden 3 bin 235'inin alkollü olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Sürücülere uyarılarda bulunan Apaydın, "Yılbaşı gecesi yapılacak kontrollerde alkollü araç kullandığı tespit edilenlerin hem ceza ödemek zorunda kalacaklarını hem de ehliyetlerine el konulacağını hatırlatırım. a mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollü araç kullanmayın" ifadelerini kullandı.

Apaydın, yılbaşı gecesini dışarıda geçirecek vatandaşların kendi araçlarını kullanmamalarının ve ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmelerinin önemine işaret ederek, yurt genelindeki il ve ilçelerin tamamında taksi duraklarının 24 saat boyunca hizmet vereceklerini bildirdi.

ÖLÜMLÜ KAZALARIN EN BÜYÜK SEBEBİ ALKOL

Vatandaşların il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere uyarak, gerektiğinde yetkililerden yardım talebinde bulunmalarını isteyen Apaydın, "Çünkü yeni bir yıla üzülmeden, mutlu ve huzurlu girmek istiyorsak bu kurallara mutlaka uymak zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.

Apaydın, yılbaşı gecesi yollarda oluşacak buzlanmaya da dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, ölümlü trafik kazalarının en büyük sebebinin alkol ve tedbirsizlik olduğuna dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyorsanız alkollü araç kullanmayın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN