Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 29.12.2015 10:23 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 10:24
Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?

Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? Emekli maaşı hesaplama ve emekli maaşı sorgulamanızı online olarak yapabilirsiniz. Emekli maaşı hesaplama yaparak emekli olmadan emekli maaşı bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Emekli maaşı hesaplama hakkındaki her şey haberimizde...

Ülkemiz birçok teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiş, teknolojik çağa ayak uydurmuş ve birçok alanda interneti kullanmaya başlamıştır. Bu internetin kullanım alanı oldukça gelişmiştir. Hayatımıza yön veren internet hemen hemen her konuda bizlere günlük yaşantımızda kolaylık sağlamıştır. Fatura yatırma işlemlerimizden tutun bankaya olan kredi kartı borcumuzu öğrenme işlemine kadar internette pek çok işlemleri oturduğumuz yerden kolaylıkla yapmamızı sağlar.
Şöyle bir durup düşündüğümüzde göreceğiz ki teknolojik gelişmelerin bizim hayatımızda ki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Etrafımıza şöyle bir göz gezdirdiğimizde her alanda teknolojik gelişmelerin pek çok alanda kullanıldığının farkına varırız. Bu biz vatandaşlar olarak kolayına gelir. Çünkü teknolojik gelişmeler insan hayatının önemli bir yerinde olduğu için bizlere çeşitli alanda kolaylık sağlar.
EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA
Böyle olunca da bizler bazı işlemlerimizi gerçekleştirmekte büyük kolaylık yaşarız. Teknolojik gelişmelerin aslında en büyük yeri internet alanında gerçekleştirilen işlemlerdir. İnternet alanında ciddi anlamda kendini büyüten ülkemiz aklınıza gelemeyecek kadar, saymakla bitmeyecek kadar büyük ilerlemelere adım atmıştır. Bunun bir nedeni olarak da artık internete erişimin oldukça kolaylaşmasıdır. Sokağa çıktığımızda etrafımıza baktığımızda göreceğimiz en büyük tespit her bireyin yediden yetmişe herkesin ellerinde bulunan akıllı telefonlardır. Telefonların çoğunlukla olması hem teknolojik gelişmenin hem de internetin kullanım alanın ne kadar geniş olduğunun göstergesidir. Çünkü artık telefonlarda olan internet sayesinde bizler bilgisayar üzerinde yapabildiğimiz işlemlerin hemen hemen hepsini bu akıllı telefonlar sayesinde de yapabiliriz. Bu oran her ailenin evinde her bireyin telefonunda denecek kadar çoğunluktadır. Bu yüzden de internetten işlem yapma işlemi hem kolaya gelir hem de vakitten tasarruf yapmamıza yardımcı olur. Çünkü bu internet alanında yapılanonline işlemler sayesinde bizler çok kısa bir süre zarfı içinde dilediğimiz işlemi saniyeler içinde yalnızca birkaç tuşla gerçekleştirebiliriz.
İnternet sistemi üzerinden vatandaşlara sunulmuş olan bir hizmet olarak ise emeklimaaşı hesaplama ve emeklimaaşısorgulamadır. Ne kadar emeklimaaşımızın geleceğini öğrenmek bizlerin planlı bir şekilde geleceğine yatırım yapabilmemiz için önemlidir. Bu nedenle de busorgulama işlemini yapabilmek için bizler internet teknolojisini kullanabiliriz. Vatandaşlara sunulanonline e-Devlet sistemi üzerinden sizler de emeklimaaşınızı sorgulatabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmet ağından SSK sigortalılarına yönelik olan bu sistem sayesinde emeklimaaşınızı yalnızca birkaç dakika içerisinde sorgulatabilirsiniz. E-Devlet hizmeti üzerinden yapabileceğiniz bu işlemi gerçekleştirebilmek için PTT merkezlerinden bir şifre almanız gerekir. Bu şifreyi aldıktan hemen sonra T.C. kimlik numaranız ve bu e-Devlet şifresi ile resmi siteye girişinizi yapabilirsiniz.Emeklimaaşısorgulama başlığını ise ağ tarafta bulunan e-Hizmetler bölümünden ulaşabilirsiniz. Sonrasında ekranınıza yan-sıyacak sayfada yer alan ad, soy ad, T.C. numaranız, bağlı olduğunuz sosyal güvenlik kurumunun adı ve benzeri alanları doldurduktan sonra emeklimaaşınızı hesaplama vesorgulama sonucunu öğrenebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN