Emekliye 355 lira zam oranı için gözler yargıtayda

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gözü Yargıtay'da... Çıkacak intibak kararı milyonlara aylık 355 liraya varan zammın yolunu açacak...

Giriş Tarihi: 29.12.2015 11:44
Emekliye 355 lira zam oranı için gözler yargıtayda

Milyonlarca emekliye intibak için gözler Yargıtay'a çevrilmiş durumda. 2 ayrı intibak davası Yargıtay gündeminde... Çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara 355 liraya varan zammın kapısını açacak. İntibak için yargı sürecini Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ile İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) başlatmıştı. Her 2 dernek de 2000'den önce emekli olanlara yapılan intibak zammının 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da yansıtılması için konuyu yargıya taşımıştı. İdare mahkemelerinden olumsuz karar çıksa da intibak için umutlar tükenmedi. Yargıtay'ın intibak için vereceği karar merakla bekleniyor.

SÜREÇ NASIL OLACAK?

Yargıtay, idare mahkemesinin kararını ya onaylayacak ya da bozacak. Bozması durumunda idare mahkemesi davayı yeniden görecek. İdare mahkemesi eğer kararında direnirse, son sözü Yargıtay Hukuk Genel Kurulu söyleyecek. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun vereceği karar, kesin hükmünde olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye 355 lira zam oranı için gözler yargıtayda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN