İran ve Afrika'dan 700 kişi giyime geliyor

Rusya'dan darbe alan hazır giyimciler, 14 Ocak'ta düzenlenecek olan Fashionist fuarında, İran ve Afrika'dan 700 kişilik alım heyetini ağırlayacak. Fuardan 300 milyon $'lık ciro bekleniyor

Giriş Tarihi: 29.12.2015
İran ve Afrika'dan 700 kişi giyime geliyor
Rusya kriziyle birlikte ihracatta sıkıntılı bir sürece giren hazır giyim sektörüne, İran ve Afrikalılar'dan oluşan dev bir alım heyeti piyangosu vurdu. Patika Fuar ve Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) işbirliğiyle bu yıl 14-16 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirelecek olan Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı Fashionist'e İran, Afrika, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri'nden 700 kişilik alım heyeti geliyor.

300 MİLYON $'LIK HEDEF
İTHİB, İTKİB ve Ekonomi Bakanlığı'nın da desteğiyle getirilecek olan bu heyetin, ciddi miktarda alım yapması bekleniyor. Patika Fuar'ın Genel Müdürü Didem Cılga, fuar öncesinde 5 aylık bir sürede İran başta olmak üzere Afrika ve Ortadoğu'da saha çalışması yaptıklarını söyledi. Alım gruplarının tek tek incelendiğini ve büyük boyutlu şirketlerin seçildiğini belirten Cılga, "Bu firmaların konaklamaları konusunda İHKİB destek olacak. 700 kişilik alım heyeti bugüne kadar Türkiye'ye hazır giyim alanında getirilen en büyük grup olacak" dedi. OTİAD Başkanı İlker Karataş da, ilk iki yılında 500 milyon dolarlık hacme ulaşan Fashionist'in bu yıl 300 milyon dolarlık hedef koyduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran ve Afrika'dan 700 kişi giyime geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN