Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım Konseyi'nden Başbakan Yardımcısı Şimşek'e "Rusya Dosyası"

Giriş Tarihi: 29.12.2015 15:23
Tarım Konseyi'nden Başbakan Yardımcısı Şimşek'e Rusya Dosyası

Antalya Tarım Konseyi İcra Kurulu, Rusya krizinin kente etkileri konusunda hazırladıkları dosyayı, Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e sundu.

Antalya Ticaret Borsası'ndan (ATB) yapılan açıklamaya göre, ATB Başkanı da olan Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e, "Türkiye-Rusya Federasyonu krizinin Antalya Tarım Sektörüne Etkileri ve Sorunların Çözümüne Yönelik Talepler" başlıklı dosya takdim etti.

Çandır, krizin ardından yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, hükümet yetkililerine teşekkür etti.

Antalya'nın kırsal nüfusuyla krizden etkilendiğine dikkati çeken Çandır, "Bu nedenle tarım sektörüne özellikle vurgu yapmak istedik. Antalya'nın örtü altı üretimdeki başarısının devam etmesi için ilave tedbirler ve yeni yaklaşımlara ihtiyaç var. Bu yöndeki olumlu tavrınız bizi umutlandırıyor" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Rusya ile yaşanan sorunu en başından itibaren büyük titizlikle takip ettiklerini kaydetti.

Şimşek, oluşacak etkinin minimize edilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli planlar yaptıklarını belirten Şimşek, "Başta Ekonomi, Turizm ve Tarım Bakanlıklarımız olmak üzere tüm bakanlıklarımız bu konuyla alakalı çalışıyor" dedi.

Antalya'nın krizin merkezi olduğunu anlatan Şimşek, sorunun çözümü için gerekli tüm çabayı gösterdiklerini vurguladı.

Ziyarette, Tarım Konseyi Başkanı ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'ın yanı sıra Konsey İcra Kurulu üyeleri ATSO Başkanı Davut Çetin, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp ile AK Parti Antalya milletvekili Hüseyin Samani, CHP Antalya milletvekili Çetin Osman Budak ve MHP Antalya milletvekili Mehmet Günal da hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım Konseyi'nden Başbakan Yardımcısı Şimşek'e "Rusya Dosyası"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN