Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Reform paketi Türkiye için fırsat'

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Reform paketi bir fırsat. Türkiye'ye dair umutlarımız güçleniyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.12.2015
'Reform paketi Türkiye için fırsat'
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, topluluk çalışanlarının yeni yılını kutlayarak bir mesaj yayımladı. "Hedeflerimize ulaştık, emekleriniz ve katkılarınız için teşekkür ederim" diyen Sabancı mesajında 2015'i değerlendirirken, 2016'ya ilişkin beklentilerini dile getirdi. 2015'in Türkiye için bir seçim ve geçiş yılı olduğuna dikkat çeken Sabancı, çalışanlarına şu mesajları verdi: "2.5 yıl süren seçim ve geçiş döneminden sonra, tek parti iktidarıyla şimdi 'yönetme' zamanı. Önümüzde kesintisiz dört yıllık 'yönetme' ve 'çalışma' zamanı var. Yeni hükümet tarafından ortaya koyulan reform paketleri, AB sürecindeki gelişmeler, beklentilerin üzerinde açıklanan büyüme rakamı, Türkiye'nin jeopolitik konumu ve genç nüfusu, Türkiye'ye dair umutlarımızı güçlendiriyor." Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan Eylem Planı'nı son derece önemli bulduğunu anlatan Sabancı Holding'in patronu, "Bu dönemin büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz" dedi.

HİSSE DEVRİ KARARI
Öte yandan Sabancı Holding, borsadaki hisselerin 40 milyon lota kadar olan kısmının Exsa Export Sanayi tarafından satın alınacağını duyurdu. KAP'a yapılan açıklamada geri alımın ilk genel kurula kadar süreceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Reform paketi Türkiye için fırsat'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN