Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli maaşı hesaplama

Emekli maaşı 1 Ocak'ta ne kadar olacak? Emekli maaşı hesaplama ekranı ile karşınızdayız. Vatandaşlar için müjdeli haber verildi. Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı İbrahim Turhan, emeklilere yönelik yıllık bin 200 lira maaş artışı vaadine ilişkin olarak, "İnşallah bu hafta genel kurulda görüşülmek üzere yasalaşacak ve yılbaşından itibaren emeklilerimiz söz verdiğimiz maaşı alacak" dedi. Peki Emekli maaşı hesaplaması nasıl yapılır? Emeklilere yapılacak zam hakkındaki açıklamaları haberimizden görebilirsiniz. İşte detaylı bilgiler.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 11:17
Emekli maaşı hesaplama
Emekli maaşı 1 Ocak'ta ne kadar olacak? Emekli maaşı hesaplama ekranı ile karşınızdayız. Vatandaşlar için müjdeli haber verildi. Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı İbrahim Turhan, emeklilere yönelik yıllık bin 200 lira maaş artışı vaadine ilişkin olarak, "İnşallah bu hafta genel kurulda görüşülmek üzere yasalaşacak ve yılbaşından itibaren emeklilerimiz söz verdiğimiz maaşı alacak" dedi. Peki Emekli maaşı hesaplaması nasıl yapılır? Emeklilere yapılacak zam hakkındaki açıklamaları haberimizden görebilirsiniz. İşte detaylı bilgiler.


E-Devlet Şifresiyle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız emeklilik maaşı sorgulamanız için bir şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden başvurunuz karşılığında şifre edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra aşağıdaki maddeleri uygulayınız ve emeklilik maaşı sorgulamanızı yapınız.
Yazının sonunda sizin için verilen linklerden SSK'ya bağlıysanız 4A, BAĞ-KUR'a bağlıysanız 4B ve Emekli Sandığı'na bağlıysanız 4C emeklilik maaşı sorgulama seçeneğini seçiniz.

Karşınıza "Kimliğimi Şimdi Doğrula" sekmesi gelecektir. O sekmeye tıklamalısınız.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SGK tarafından kullanıma sunulan SSK maaş sorgulama sayesinde sizler de emekli maaşınız için bilgi alabilirsiniz. Online olarak yapılacak işlemlerde üstelik herhangi bir ücret alınmadığından dolayı kişiler herhangi bir bedel ödemeden kolay bir şekilde işlemler tamamlanabilmektedir. Bu açıdan istenildiği zaman SSK maaş sorgulama hizmetleri kapsamında bilgi alınabilmektedir. Kişilerin SSK maaş sorgulama işlemleri için uygulama formunu doldurması gerekecektir. Formun doldurulmasının ardından ise sistem tarafından kişilerin ne kadar maaş alacağı
hesaplanarak belirlenecektir.

Böylece SSK maaş sorgulama yapan kişiler sonuç sayfası üzerinden kolay bir şekilde sonucu öğrenebilmektedir. Sistemin SGK tarafından desteklenmesi ve sonuçların güncel mevzuatlar uyarınca yapılması, kişilerin resmi bilgilere ulaşmasını sağlamaktadır.
SGK emekli maaşı hesaplama işlemleri belirli kurallara göre yapılmaktadır. İşe başlama tarihi, malullük ya da iş gücü kaybının olup olmadığı gibi bilgiler SGK emekli aylığı hesaplama işlemi için gerekli olmaktadır. Bunun dışında SSK emekli maaşı hesaplamada en önemli kriter ilk kez SSK'lı olarak işe giriş tarihidir. Ancak staj ya da çıraklık okulunda yapılan sigorta buna dahil değildir. SGK emeklilik maaşı hesaplama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında bir uygulamayı çalışanların hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemi gerçekleştirilebilir.

SGK Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

SGK'nın internet sayfasında bulunan bu uygulama ile sigortadan emekli olacak kişilerin emekli maaşı hesaplamasına olanak sağlanmaktadır.
Emekliye 1 Ocak müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, dünyanın gelişmiş birçok ekonomisinin ciddi ekonomik sorunların pençesinde kıvrandığını belirterek, "Bu ülkelerde yaşanan sorunlar küresel krizlerin tetikleyicisi olabiliyor. Ne yapılacağını bilmiyor değiller ancak liderlik zaafı toplumları ne yazık ki pençesine alıyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı İbrahim Turhan, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, burada il yönetim kurulu toplantısına katıldı. Sözlerine Miraç Kandili'ni kutlayarak başlayan Turhan, AK Parti hükümetinin reform hükümeti olduğunu ve yeni dönemde bütün yapısal reformları süratle hayata geçirme kararlılığında olduklarını ifade etti. 1 Kasım seçimlerinden önce bulundukları taahhütleri teker teker hayata geçirmeye başladıklarını belirten Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanvekilliği görevini de yürüttüğünü hatırlatarak, "Geçen hafta emeklilerimize olan yıllık bin 200 lira maaş artışı vaadimizi yerine getirmek üzere kanun tasarımızı hükümet tasarısı olarak komisyon ile görüştük ve kabul ederek genel kurula sevk ettik. İnşallah bu hafta genel kurulda görüşülmek üzere yasalaşacak ve yılbaşından itibaren emeklilerimiz söz verdiğimiz maaşı alacak" dedi.

"TAAHHÜTLERİN HAYATA GEÇTİĞİNİ HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ"

Seçimler öncesinde AK Parti hükümetinin bulunduğu birçok alandaki taahhütlerin 3 ay içinde yerine getirileceğini yineleyen Turhan, "Ülkemizin ihtiyaç duyduğu yapısal reformları süratle yasalaştıracağız. Yapısal reformlar içerisinde siyasi etik ve şeffaflık düzenlemesi gibi, yargı reformları gibi, eğitim reformları gibi, Ar-Ge'yi destekleme gibi, enerji verimliliğini artırma gibi, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi gibi birçok adımlar var. Bunların da süratle hayata geçtiğini hep birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.

"ÜLKELERDE YAŞANANLAR KÜRESEL KRİZLERİ TETİKLEYEBİLİR"

Reformların başta tepkiyle karşılaşabileceğine işaret eden Turhan, şöyle konuştu:

"Toplumların reformlara sahip çıkması ve içselleştirmesi son derece önemlidir. Bugün dünyanın gelişmiş birçok ekonomisinin ciddi ekonomik sorunlar pençesinde kıvrandığını hep birlikte görüyoruz. Bu ülkelerde yaşanan sorunlar küresel krizlerin tetikleyicisi olabiliyor. Gelişmiş ekonomilerin bu sorunları neden aşamadığına baktığımızda reformların gerçekleştirilmesinin yetersiz kalınmasıdır. Ne yapılacağını bilmiyor değiller ancak onları kararlılıkla uygulayacak irade ne yazık ki ortaya çıkmıyor. Liderlik zaafı toplumları ne yazık ki pençesine alıyor. Bu anlamda bizim büyük avantajımız var. Çünkü hem Cumhurbaşkanımız hem Başbakanımız bu konuda geçmişte yaptıkları icraatlarla ülkemiz açısından büyük kazançtır. Böyle güçlü liderlikle üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur."

"BAŞBAKANLIK OFİSİNDE GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK"

İzmir'in tarım ve hizmetler sektöründe lokomotif bir şehir olduğunu, sanayi ve altyapı yatırımlarıyla bunu bütünleştirecek lider bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Turhan, Başbakanlık Ofisi'nde sivil tolum örgütleri, iş dünyası, üniversite, bilim insanları ve kanaat önderleriyle sık sık bir araya gelerek kentin sorunlarıyla ilgili gerekli adımları atacaklarını ifade etti. Kendini İzmirli olarak şanslı hissettiğini kaydeden Turhan, "Hükümetimiz ve Başbakanımız İzmir'e ayrı bir önem atfediyor. Bu sadece İzmir'in tarihte oynamış olduğu ufuk şehir rolünden değil, aynı zamanda önümüzdeki dönem Türkiye'nin kişi başına milli geliri 25 bin dolar olan bir ülke haline gelmesi açısından da İzmir'in üstleneceği sorumlulukların bir tezahürüdür" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşı hesaplama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN