Türkiye'nin en iyi haber sitesi

arları 'de

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (), dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler ve görevli tedarik şirketlerinin tarife uygulamalarına ilişkin usul ve esasları belirledi.Konuyla ilgili arları 'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Giriş Tarihi: 1.1.2016 10:17
EPDK Kurul kararları Resmi Gazete'de

Buna göre EPDK, uygulanacak tarifeleri, sanayi, mesken, tarımsal sulama, aydınlatma ve ticarethane abone grupları olarak belirledi.

Zorunlu nedenlerle, film setleri, kaynak, taşlama gibi kısa süreli işler için elektrik enerjisi talep eden gerçek ve tüzel kişiler en fazla bir ay süreli olarak ve gerektiğinde en fazla bir ay daha uzatabilecek şekilde dağıtım şirketinin uygun görmesi halinde sayaç tesis edilerek ölçümlü ve ya ölçme yapılmadan kurulu güç değerleri üzerinden bulunacak tüketime göre ticarethane tarifeleri üzerinden hesaplanan bedelin peşin olarak tahsil edilmesi kaydıyla elektrik enerjisi verilecek.

Ayrıca , dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik şirketleri tarafından serbest olmayan tüketiciler ile serbest tüketici olmasına rağmen tedarikçisini seçmeyen tüketicilere 1 Ocak 2016'dan itibaren uygulanmak üzere "Faaliyet Bazlı Tarife" ve "Nihai Tarife" tablolarını onayladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK Kurul kararları Resmi Gazete'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN