Giriş Tarihi: 2.1.2016 12:54 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 13:15
Lüks otel öğrenci yurdu oldu

'nın İlçesi Mahallesi'ndeki etrafı kızılçam ormanlarıyla kaplı, orman ve deniz manzaralı otel, na dönüştürüldü.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne ait Mahallesi'ndeki dağlık ve ormanlık alanın eteğinde bulunan, 'Park Panorama' adlı 4 yıldızlı otel, Mağla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu'nun (MTMYO) öğrencilerine yurt olarak hizmet vermeye başladı.

1991'de kullanımı 49 yıllığına Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'na (TESK) verilen arazi üzerine 2002'de inşa edilen otelin, okula ve sonrasında na dönüştüğünü bildiren MTMYO Müdürü Zekeriya Bingöl, "2012-2013 öğrenim yılında hizmete giren okulumuzun öğrencilerden, gerek ulaşım zorluğu gerekse kiraların pahalılığından ötürü yurt talebi geliyordu. Okulumuzun hemen yanıbaşındaki TESK'in kullanımındaki otelin yurda dönüştürülmesi için girişimlerde bulunduk. Mülk sahibi olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne başvurumuzu yaptık. 2015 Nisan ayında Bakanlığın olur vermesiyle birlikte otel, 24 seneliğine üniversitemize devredildi. Sözleşme imzalandıktan sonra yaptığımız ufak tefek değişikliklerin ardından bina Mayıs 2015'te kız ve erkek öğrencilerimize yurt olarak hizmet vermeye başladı. Şu anda 114 öğrencimiz burada konaklıyor" dedi.

Zekeriya Bingöl, 2016 yılında şimdiden anlaşması yapılan 4 kongre için otelde yer ayırtıldığını belirterek kongrelerin sayısını arttırmak istediklerini kaydetti.

ÖĞRENCİLER DE MEMNUN

İki kişilik odalarda kalanlar konaklama ücreti olarak kişi başı 300, 3 kişilik odalarda kalanlar ise 225'er lira aylık ücret ödüyor. Otelde konaklayan Turizm Rehberlik Bölümü öğrencisi ve okul temsilcisi Fadime Korkmaz, "İnanması çok zor ama cennetin ortasındaki bir tesiste 5 yıldızlı konfor içindeyiz. Mayıs ayı ile birlikte yurdun havuzunu da kullanmaya başlayacağız. Bize bu imkanları sağlayanlara teşekkür ederiz" dedi. Animasyon Bölümü öğrencisi Ulaş Yalınkaya da "Marmaris güzel, yurdumuz çok güzel. Okul bitince burayı çok özleyeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks otel öğrenci yurdu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN