Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Piyango sorgulama 2016 sonuçları

Milli Piyango 2016 Yılbaşı çekilişi sonuçları açıklandı mı? Milli Piyango'nun düzenlediği yılbaşı özel çekilişi bugün yapılıyor. Peki yapılan bu çekilişte büyük ikramiye hangi numaraya çıktı? Biletinize büyük ikramiye mi vurdu? Milli Piyango online bilet sorgulama tıklayınız

Giriş Tarihi: 31.12.2015 11:33 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 17:07
Milli Piyango sorgulama 2016 sonuçları

Milli Piyango online bilet sorgulama 2016 Yılbaşı çekilişi sonuçları

Milli Piyango'nun düzenlediği yılbaşı özel çekilişi bugün yapılır. Peki yapılan bu çekilişte büyük ikramiye hangi numaraya çıkacak? Biletinize büyük ikramiye mi vurdu? Yarın Türkiye'de talihliler güne milyoner olarak başlayacak. Milli Piyango Yılbaşı çekilişi sonuçlarına göre büyük ikramiye hangi bilete vurdu? Eğer yapılan çekilişi izlemediyseniz ve biletime ne çıktı diye merak ediyorsanız Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi sonuçları: İşte 31 Aralık çekilişinde 50 milyon TL kazanan numara ve bilet sorgulama sayfası:

Online bilet sorgulama

Milli Piyango bilet sorgulama tıklayınız


Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçları

MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI


Milli Piyango biletleri nerede ve nasıl basılıyor?

Milli Piyango biletlerinin basımı T.C. Merkez Bankası'nın Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılmaktadır. Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri Türk Parasını Koruma yasasının güvencesi altındadır.

Milli Piyango bileti satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.
Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.
Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.
Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.
18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

Piyango Biletinize ikramiye çıktığında ikramiyenizi nereden alacaksınız?

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.
Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.
Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

Milli Piyango sözlüğü:


Amorti:


Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır. Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

Düz Seri:


Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Karışık Seri:


Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Çapraz Seri:


Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir.

Hamiline Ait Olma:


Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, ikramiye almaya hak kazanır.

Bayi Ödeme Yetkisi:

Milli Piyango oyunları sabit ve gezici bayilerinin yasal olarak ödeyecekleri ikramiye tutarıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Piyango sorgulama 2016 sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN