de 40 kilometre hizmete açılıyor

Giriş Tarihi: 5.1.2016 09:55
Mega projede 40 kilometre hizmete açılıyor

u?nda ilk güzergah açılıyor. Otoyol projesi kapsamındaki - arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik yol 15 Ocak tarihinde törenler hizmete açılacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük yatırımı olan yaklaşık 18 milyar liralık Bursa otobanında çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. 384 kilometrelik ve 49 kilometrelik bağlantı yollarıyla İstanbul ve İzmir arasını 3 saate indirecek olan İstanbul İzmir Otoyolu?ndaki Körfez-Bursa arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik yol 10 gün sonra hizmete açılacak.

Yaklaşık 400 kilometrelik otoyol projesi üzerindeki en büyük kavşak olarak inşa edilen ve yapımı yaklaşık 2 yıldır süren Karsak Kavşağı'ndaki çalışmalarda sona gelindi. Bugüne kadar tam 40 bini aşkın kamyon dolgu malzemesi kullanılan kavşak ile Körfez sü arasındaki 40 kilometrelik yolun açılacağı müjdesini veren Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ?İstanbul-İzmir Otoyolu?nda tüm çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Köprü, tünel ve otoyol ile birlikte eş zamanlı olarak yapımında sonuna gelinen Karsak Kavşağı'nın bitimiyle Körfez ve arasındaki 40 kilometreyi hizmete açacağız. Artık Bursa'dan Topçular'a kadar otobanla seyahat etme imkanı yakalayacağız. Bu proje Bursa için çok önemli. İstanbul ile Bursa'nın entegrasyonunda; sanayide, ticarette, ekonomide, turizmde önemli katkı sağlayacak. Şu anda gişelerin montajı tamamlanıyor. Kısa sürede faaliyete geçmiş olacak? dedi. Körfez Köprüsü'nün ise Mart ayı sonunda ya da Nisan ayı başında açılması planlanıyor.

Kamulaştırma hariç 6,3 milyar dolar harcanacak projenin 15 Ocak 2016 Cuma günü açılması planlanan Gebze-Gemlik otoyol açılışına Bursa milletvekillerinin yanı sıra bakanların da katılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun asma köprülerinden olan Körfez Geçiş Köprüsü ise 2 bin 682 metre uzunluğunda olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mega projede 40 kilometre hizmete açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN