Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 6.1.2016 14:49 Güncelleme Tarihi: 6.1.2016 15:04
Körfez Geçiş köprüsünde ilk tabliye heyecanı

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 3 saate indirecek olan 'nde ilk yerleştirildi.

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 3 saate düşürecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun en önemli parçası olan 'nde ler yerleştirilmeye başladı. i geçişini 1 buçuk saatten 6 dakikaya indirecek olan Körfez Geçiş Köprüsü'nde toplam 113 tabliye yerleştirilecek. Köprüye yerleştirilecek dev tabliyelerden deniz üstünde duracak olan ilk tabliye bugün yerleştirildi.

55 TON AĞIRLIĞINDA

TAKLİF 7 isimli yüzer vinç ile getirilen 55 ton ağırlığındaki ilk tabliye deniz seviyesinden 70 metre yüksekliğe yerleştirildi. Toplam 11 metre 80 santimetre genişliğe sahip olan ilk tabliye yerleştirilirken üzerine Japon ve Türk bayrakları asıldı. Körfez Geçiş Köprüsü'nün deniz üzerine ilk yerleştirilen tabliyesi askı halatlarında yapılan çalışma tamamlanana dek bugünkü yerinde kalacak. Daha sonra askı halatları ile nihai yerine sabitlenecek.

Mevcut devlet yoluna göre mesafeyi 95 kilometre kısaltacak olan Körfez Geçiş Köprüsü?nde tabliye montajlarının Nisan ayına kadar tamamlanması bekleniyor. Tabliye ve askı halatlarının tamamının montajının tamamlanmasının ardından köprünün kullanıma açılması bekleniyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez Geçiş köprüsünde ilk tabliye heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN