Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım: 'yi plakaya takılan vidalar yanıltıyor

Bakan Binali Yıldırım, hatalı cezalarının nedenini açıkladı: Bunun sebebi plakaya takılan vida. Vatandaş plakada 0'ın ortasına vida basıyor, rakam 8 olarak okunuyor. Bu sefer hiç ilgisiz bir vatandaşa ceza yazılıyor

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Yıldırım: HGS'yi plakaya takılan vidalar yanıltıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, son dönemde gündeme gelen hatalı cezalarının sebebini açıkladı. Yıldırım, "Bazı plakalarda dıştan vidalama yapılıyor. Plakada 0'ın ortasına vida basıyor, bu 8 diye okunuyor. Bu sefer hiç ilgisi olmayan vatandaşın plakasına ceza yazılıyor" dedi. Basın mensupları ile bir araya gelen Yıldırım şunları söyledi:

MARMARAY YÜKÜ HAFİFLETTİ: 2015'te İstanbul'da köprülerden geçen araç sayısı Marmaray sayesinde 150'den 141 milyona düştü. 29 Ekim 2013'ten bu yana 114 milyon yolcu taşıdı.

HGS CEZALARI: Doğru noktaya etiket yapıştırılmazsa, okumada araç, kaçak geçmiş muamelesi görüyor. Plakada 0'ın ortasına vida basıyor, bu 8 diye okunuyor. Hiç ilgisiz bir vatandaşın plakasına ceza yazılıyor ya da 6'nın üzerine vida takıldığında okuyucu 8 gibi algılıyor. Bunun bedelini vatandaşa ödetmiyoruz. Her cezalı geçiş SMS ile bildirilecek. 3 ayda bir geçmişe dönük ceza bildirimleri yapılacak.

Yıldırım: HGS'yi plakaya takılan vidalar yanıltıyor


TWITTER'A CEZA: Twitter'a 150 bin liralık ceza kesildi ve Amerika'daki merkezine gönderildi. 30 günlük tebligat süresi şu anda doldu. Bundan sonraki gelişmelere göre hangi adımlar atılması gerekiyorsa atacağız. Türkiye'de hizmet veren, ticaret yapan herkes yasalara uymak zorundadır.

SÜRAT DEMİRYOLU: Köseköy'e kadar ön fizibilite çalışması yapıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne bağlantı yapılacak. Sonra da Halkalı-Edirne'ye entegre olacak. Ön proje çalışmaları devam ediyor. Bittikten sonra yapımı konusunda hangi yöntemle çalışacağımızı gerçekleştireceğiz.

RAYDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

236 BÜYÜK SİBER SALDIRI OLDU: Dünyada 2 milyon 'köleleştirilmiş' bilgisayar var. Saldırılar 14 Aralık'ta başladı ağırlıklı olarak 24 Aralık'a kadar devam etti. 236 büyük saldırı yaşadık. Derhal BTK harekete geçti. Bu DDOS saldırılarına karşı kapasite artırımı yoluna gittik.

RAYLAR SERBESTLEŞİYOR: Serbestleştirme bu yıl uygulamaya geçecek. TCDD ikiye ayrılıyor. Biri alt yapı düzenlemeleri yapacak öteki yolcu taşımacılığı yapacak. A, B, C şirketleri hattı kullanabilecek. Burada özelleştirmeden değil, serbestleştirmeden bahsediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım: HGS'yi plakaya takılan vidalar yanıltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN