Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'den vergi çağrısı

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu internetin yaygınlaştırılması için vergi yükü ve yatırımların önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 9.1.2016
Turkcell'den vergi çağrısı
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "İnternetin hızla yaygınlaştırılması için ağır vergi yükü ve yatırımların önündeki engeller kaldırılmalı" dedi. Terzioğlu, hiçbir ülkede sektör üzerindeki vergi yükünün Türkiye'deki kadar yüksek olmadığını ve söz konusu vergilerin kaldırılması gerektiğini söyledi. KaanTerzioğlu, "Kamu hizmeti sayılabilecek internet hizmeti üzerinden alınan yüzde 18 KDV'ye ek olarak Özel İletişim Vergisi (ÖİV) alınıyor. ÖİV'nin ve her abonelikte alınan telsiz ruhsat ve kullanım ücretlerinin kaldırılması, ucuz ve hızlı internete ulaşma açısından büyük önem taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.

İHTİLAFLAR BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ
Kaan Terzioğlu, Hazine payı ve benzeri mali yükümlülüklerle ilgili olarak işletmecilerle kamu kurumları arasında yaşanan ihtilafların acilen çözümlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Terzioğlu, şu bilgileri verdi: "Bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde, toplumun her kesimi tarafından bilgiye kolay erişim sağlanması hayati önem taşıyor. Turkcell olarak ülkemizin her köşesinde iletişim altyapılarının yaygınlaştırılması, mobil ve sabit internete erişiminin en hızlı ve en kolay şekilde sağlanması için büyük çaba harcıyoruz. Bununla birlikte vergiler kadar önemli ve acilen çözüme kavuşturulması gereken diğer bir konu ise yatırımın önündeki regülatif ve hukuksal engellerdir."

AR-GE VE 5G ÇALIŞMALARI

Terzioğlu, elektrik, su ve doğalgaz gibi anayasal bir hak olan iletişim hizmetlerinin yaygınlaşması ve toplumun her kesimine daha uygun koşullarda iletilebilmesi için belirlenecek mali ve düzenleyici politikaları gönülden desteklediklerini belirtti. Kaan Terzioğlu, söz konusu politikalarla kamu hizmeti sayılabilecek internet hizmetinin yaygınlaştırılmasının önündeki her türlü yatırım engelinin aşılması gerektiğini vurguladı. "Böylece artacak yatırım iştahının ve sektör kaynaklarının, yerli üretim, Ar-Ge ve 5G çalışmalarına yönlendirilmesi ve milli kaynakların etkin şekilde kullanılması hedeflenmelidir" diyen Terzioğlu, yalnızca Türkiye'de değil, dünyada da Türkiye'yi başarıyla temsil eden Turkcell Grubu olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleyi desteklemeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'den vergi çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN