Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vize anlaşmaları iptal edilecek mi? Bakanlık açıkladı...

Dışişleri Bakanlığı "Ülkemizin 89 ülkeye 1 Haziran itibariyle vize uygulayacağına dair basında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 9.1.2016 15:18
Vize anlaşmaları iptal edilecek mi? Bakanlık açıkladı...

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin 89 ülkeye 1 Haziran itibariyle vize uygulayacağına dair basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türk vatandaşlarına Schengen vize muafiyetinin sağlanması için AB ile müzakere sürecinin devam ettiği vurgulanarak, "Ülkemizin üçüncü ülkelere yönelik vize politikasının AB ile tam uyumlu hale getirilmesi AB'ye tam üye olduktan sonra yerine getirmemiz gereken bir yükümlülüktür. Dolayısıyla bu aşamada ülkemizin AB'nin vize uyguladığı ülkelere 1 Haziran itibariyle vize uygulayacağına dair haberler doğru değildir" denildi.

Dün bazı haber sitelerinde, Türkiye'nin son yıllarda hem turizmi hem de ticari ilişkileri canlandırmak için aralarında Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ülkeleri ve eski Sovyet ülkelerinin de bulunduğu toplam 89 ülkeyle yürüttüğü vizesiz geçiş uygulamasının karşılıklı olarak kaldırılacağı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vize anlaşmaları iptal edilecek mi? Bakanlık açıkladı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN