Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtdışı seyahat talebi uçuşa geçti

Prontotour'un seyahat raporuna göre Türkler 2015'te en çok Roma, Prag ve Barselona'ya gitti. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, "Bu yıla da iyi başladık. Talep çok yüksek" dedi

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Yurtdışı seyahat talebi uçuşa geçti
Prontotour, 2015 seyahat raporunu açıkladı. Geçen yıl 160 milyon TL'lik ciro yapan şirket, Türkler'i bu dönemde en çok Roma, Prag ve Barselona'ya götürdü. Geçen yıl en fazla ağustos ayında tatile çıkıldı. Kıbrıs Türk tatilciler arasında birinciiğini korumayı başardı. Kapadokya'da acenteleriyle bir araya gelen ve 2016 hedefleriyle ilgili konuşan Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, bu yıla iyi başladıklarını söyledi. Şimdiden 2016'nın otel ve uçak rezervasyonlarının yüzde 90'ını tamamladıklarını açıklayan Onaran, "Bu yıl ciromuzda yüzde 20 artış bekliyoruz" dedi.

İÇ PİYASADA FİYAT DÜŞER
Onaran, iç piyasadaki gelişmelere de dikkat çekti. Rusya ile yaşanan sıkıntılı sürecin etkisiyle bu yıl Rus turist sayısında düşüş beklendiğini belirten Onaran, şöyle konuştu: "Türkiye'deki otellerin Ruslar'dan kaynaklanan eksiği doldurmak için fiyat kıracağını tahmin ediyoruz. Diğer pazarlara odaklanarak buradan turist çekilmeye çalışılacak. Fiyatlar düşürülünce turist sayısında çok büyük kayıplar yaşanmamış olacak. Ancak gelir kaybı fazla olacak." Onaran, geçen yıl yaşanan iki seçime ve negatif gelişmelere rağmen yüzde 15 büyümeyi başardıklarını söyledi. Schengen vizesinin kalkması durumunda yaşanacak gelişmelere hazır olduklarını belirten Onaran, "Bunun için altyapımız hazır. Böyle bir durumda şirketimiz kısa sürede yüzde 100 büyür" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtdışı seyahat talebi uçuşa geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN