Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hintlileri Ada'ya THY taşıyacak

THY ve VisitBritain, İngiltere'yi 2016'nın 'hit' destinasyonu yapmak için işbirliği yaptı. Hedef, Hindistan ve Körfez'den turist çekmek

Giriş Tarihi: 13.1.2016
Hintlileri Ada'ya THY taşıyacak
İngiltere ile Türk Hava Yolları (THY) arasında bir anlaşma ile ortak hareket etme kararı alındı. İngiltere'yi 'hit' destinasyon yapmak için çalışan İngiliz hükümeti, bu amaçla 2016'dan itibaren Türk Hava Yolları ile çalışacak. Kampanyanın ilk hedefi, İngiltere'ye Hindistan ve Körfez bölgesinden turist çekmek. VisitBritain kapsamında THY'yi kullananlara indirim yapılması da gündemde. Dün başlatılan global pazarlama anlaşmasıyla birlikte, İngiltere'ye, küresel taşıyıcının Birleşik Krallık'ta uçuş sağladığı beş bölgesel geçit, Manchester, Birmingham, Edinburgh ve Londra'dan da Heathrow ve Gatwich üzerinden daha fazla uluslararası yolcu çekilmesi hedefleniyor. İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, "Bu ortaklık, ülkelerimiz arasında uzun zamandır pek çok farklı alanda başarıyla devam etmekte olan yakın ilişkilerin gelişiminde önemli bir adımı daha ifade ediyor. THY'nin genişlemesi, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına doğrudan yapacağı katkının yanı sıra VisitBritain programı ile stratejik bir ortaklık geliştirilmesine de imkân sağladı" diye konuştu.

'YATIRIMIMIZ SÜRECEK'
Türk Hava Yolları Satış ve Pazarlama'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ise "İşbirliğimiz, 2016'da turist sayısını artıracak. Ülke ekonomisindeki belirgin etkisini giderek güçlendiren turizm potansiyeline de mühim bir katkı sağlayacak. THY ile taşınan ziyaretçi sayısı açısından büyük bir akıma şahit olmayı beklediğimiz bu ortaklıkla İngiltere'deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hintlileri Ada'ya THY taşıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN