Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kale, Pakistan'da fabrika açacak

Giriş Tarihi: 13.1.2016
Kale, Pakistan'da fabrika açacak
Türk şirketlerinin yeni gözdesi Pakistan'a bir dev daha giriyor. Kale Grubu, Anadolu ve Zorlu Holding'in ardından Pakistan'a yatırım yapma kararı aldı. Şirket, Pakistan'a seramik fabrikası kurmaya hazırlanıyor. Kale Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, ülkede yatırım yapmak için yerel firmalarla görüştüklerini söyledi. Pakistan medyasına konuşan Zeynep Bodur Okyay, "Pakistan 200 milyon nüfuslu bir ülke. Burası hızla büyüme gösteriyor. Ülkede üretim yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

LAHOR'DA MAĞAZA AÇTI

Geçen hafta Pakistanlı Al Nafey Group ile birlikte ülkenin en büyük kentlerinden Lahor'da 7 katlı konsept bir mağaza açan şirket, gelecekten yıldan itibaren de başka şehirlere odaklanacak. Son 2 yılda 5 fabrika açtıklarını dile getiren ve 17 şirketle 5 binden fazla kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Zeynep Bodur Okyay, "Dünya seramik pazarının yüzde 2'sini Kale Grubu karşılıyor. Pakistan, büyümemiz için önemli bir ülke. 240 milyar dolarlık milli gelirinin üzerinde potansiyele sahip" dedi. 100'den fazla ülkeye yıllık 100 milyon doların üzerinde ürün satan Kale Seramik, 11 ülkede de 26 showrooma'a sahip.

İTALYA'DA TESİS ALDI
Kale Grubu'na ait Kale Seramik, 2013'te de Avrupa'da büyüme kararı almıştı. Türk şirket, İtalya'nın en büyük karo seramik üreticilerinden Fincuoghi'yi bünyesine kattı. Kale Grubu'nun İtalyan şirket için ödediği tutar ise 25 milyon euro oldu. Yıllık üretim kapasitesi 4.5 milyon metrekare olan İtalyan şirketine ait fabrikadan yılda 25 milyon euronun üstünde ilave ciro elde ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale, Pakistan'da fabrika açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN