Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye asla Mısır olmaz'

Giriş Tarihi: 14.1.2016
'Türkiye asla Mısır olmaz'

MYC Partners'ın Bodrum projesiyle Türkiye pazarına giren Lux* Group'un CEO'su Jones, "Münferit terör saldırıları yatırımlarımızı etkilemez. Türkiye asla Mısır olmaz" dedi

MYC Partners, Bodrum'da 81 bin metrekarelik arazide hayata geçirdiği Vitality Luxury Hotel Bodrum projesinin işletmesi için dünyaca ünlü otel zinciri Lux* Group ile el sıkıştı. Lux* Group, 2017'de açılması planlanan, içinde 72 villa ve 122 yataklı otel olan projede otelin yanı sıra 25 villanın da işletmesini üstlenecek. Mauritius'ta 5, Maldivler'de 2, Reunion Adaları'nda 3, Çin'de 4 ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de 1 adet olmak üzere toplamda 15 otelin işletmesini üstlenen Lux* Group, bu yatırımla ilk kez Türkiye pazarına girdi.

'TÜRKİYE'DEN VAZGEÇMEYİZ'
Türkiye'nin uzun zamandır hedef pazarları arasında aldığı yer aldığını belirten Lux* Group CEO'su Paul T. Jones, "Türkiye bulunduğu coğrafi konumu itibarıyla her yatırımcının yer almak istediği özel pazarlardan. Bu bizim Türkiye'deki ilk yatırımımız. MYC Partners ile çok güzel bir sinerji yakaladık. Ülkedeki tüm yatırımlarımızı MYC Partners ortaklığında hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi. Türkiye'nin doğuyla batı arasında köprü vazifesi gördüğünü vurgulayan Jones, ülke turizminin sürekli gelişime açık olduğunu belirtti. İki gün önce Sultanahmet'te gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileyen Jones, "Terör artık tüm dünyanın sorunu. Türkiye ise Suriye ve Irak'ta yaşanan karışıklıklar nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak etrafındaki ateş çemberine rağmen kendini iyi koruyor. Bu da hükümetin güvenlik konusunda aldığı güçlü tedbirleri gösteriyor. Zaman zaman münferit olaylar yaşansa da Türkiye asla bir Mısır olmaz" diye konuştu. Rusya ile yaşanan gerginliği de değerlendiren Jones, "Bu gerginliğin geçici olduğuna inanıyorum. İlerleyen dönemde politik çabalarla çözülecektir. Türkiye konumu itibarıyla kolay vazgeçilecek bir ülke değil" ifadelerini kullandı.

BODRUM'A İKİNCİ OTELİ YAPACAK
MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan da Lux* Group ile güzel bir sinerji yakaladıklarını ve ilerleyen dönemde yeni yatırımlarda da işbirliği yapacaklarını vurguladı. Bodrum'da ikinci bir otel için arazi geliştirme çalışmalarına başladıklarını aktaran Akdoğan, "Bodrum'da 65 dönümlük bir arazimiz var, 200 dönüme çıkarmayı planlıyoruz. Satın almalarımız devam ediyor. Bu oteli tamamladıktan sonra 2018'de Bodrum'da ikinci bir otel yatırımına başlayacağız.Yatırımlarımızın tamamını özsermayeyle yapıyoruz" dedi. İstanbul Ataşehir'deki World Wide Business Center projesinin 4 aya kadar tamamlanacağını belirten Akdoğan, bu projenin ilk 7 katını iş merkezi, kalan katları da otel konseptinde ev olarak kiralayacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye asla Mısır olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN