Gençlere 1 yıl maaş devletten

Giriş Tarihi: 15.1.2016 08:44
Gençlere 1 yıl maaş devletten

Hem iş arayan hem de iş kuracak gençlere büyük destek gelecek . İş kuracak olana karşılıksız para, işe girene ise 1 yıl maaş ödenecek Hükümet, gençlere verdiği sözleri bir bir yaşama geçiriyor.

Bu yıl 10 bin genç girişimciye 20 milyon liralık vergi desteği sağlanacak. Genç çalıştıran patronun 1 yıllık maaş faturasını da devlet karşılayacak. IŞKUR aracılığıyla yapılacak yeni eğitim programlarıyla yaklaşık 6 milyon üniversite öğrencisine hem deneyim hem de gelir elde etme fırsatı verilecek.

POZİSYON VE ÜCRET SEÇENEĞİ: Yeni dönemde gençlere birden fazla iş seçeneği sunulacak. IŞKUR aracılığıyla bilgisayar programcılığından takı tasarımına kadar 40'ın üzerinde branşta eğitim verilecek. İşinden memnun olmayanlara da birden fazla işletmeden farklı seçenekler sunulacak.

3 YIL VERGI MUAFİYETİ: Mükellefiyet başlangıç tarihinde 29 yaşını doldurmayanların 3 vergilendirme döneminde kazancının bir kısmı gelir vergisinden muaf tutulacak.

GİRİŞİMCİ SAYISI ARTACAK: İs kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız desteğin yanı sıra 100 bin liraya kadar faizsiz kredi, genç girişimci sayısını artıracak.

Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere 1 yıl maaş devletten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN