Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Koç: Uluslararası platformlarda hükümetimize destek olmalıyız

Koç Topluluğu Grubu’nun ‘Bizden Haberler Dergisi’nde konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, dünyada sağlıklı büyüyen ülke sayısının azaldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 15.1.2016 16:44 Güncelleme Tarihi: 15.1.2016 16:59
Mustafa Koç: Uluslararası platformlarda hükümetimize destek olmalıyız
AB ile Gümrük Birliği Anlaşması'nın revize edilmesi ve ABD ile serbest ticaret anlaşması yapılması da dahil tüm olasılıkların değerlendirilmesi gerektiğini belirten Koç "Bizlerin de, hükümetimize uluslararası platformlarda elimizden geldiğince destek olmamız, globalleşme hedefimiz kapsamında büyük önem arz ediyor" dedi.

Avrupa'da 2014 sonlarında başlayan büyümenin, yavaş da olsa devam ettiğini kaydeden Koç sözlerini şöyle sürdürdü: "Avrupa'da büyümenin güçlenmesi ve enflasyonun yüzde 2'lik hedefe yükselebilmesi için, Avrupa Merkez Bankası'nın piyasalara likidite enjekte etmeyi sürdürmesi bekleniyor.

Bunun yanısıra, yapısal reformların da bir an önce hayata geçirilmesi, Avrupa'nın kalıcı bir şekilde krizden çıkması için önemli bir koşul. Yaz aylarında ekonomik ve politik çöküşün kıyısından dönen Yunanistan, bugün itibariyle gündemden düşmüş gibi görünüyor. Bir taraftan, Kıbrıs'ta devam eden barış müzakerelerinin son yıllarda hiç olmadığı kadar olumlu seyir etmesini memnuniyetle izliyorum. Yunanistan'ın düzlüğe çıkması ve Kıbrıs'ta olası bir çözüm, bölgemizin istikrarına çok büyük katkıda bulunacaktır."

Küresel krizin üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen yaraların hala sarılamadığını kaydeden Mustafa Koç "Fed'in verdiği en olumlu mesaj, dünyanın en büyük ekonomisinin artık hasta yatağından kalktığıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Koç: Uluslararası platformlarda hükümetimize destek olmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN