Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BIST finans dünyasının en büyük dönüşümü

Giriş Tarihi: 16.1.2016
BIST finans dünyasının en büyük dönüşümü

Borsa İstanbul'un teknolojik bir dönüşüme girdiğini belirten Genel Müdür Yardımcısı Metin, "Finans dünyasının en büyük dönüşümlerinden birini gerçekleştirdik" dedi

Borsa İstanbul (BİST) Genel Müdür Yardımcısı Adnan Metin, BİST'in teknolojik bir dönüşüm geçirdiğini söyledi. Metin, "Finans dünyasının en büyük 'bilgi teknolojileri' dönüşümlerinden birini gerçekleştirdik" dedi. 80 kişilik bir yazılım ekibi oluşturduklarını aktaran Metin, "BIST kampusunde olacak bir Ar-Ge merkezi başvurusu yaptık. Burada da ürün geliştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu. NASDAQ ile yapılan anlaşmanın detaylarına da değinen Metin, bu anlaşmada satış haklarını ellerinde tuttuklarını kaydetti. BISTECH dönüşümünün ilk fazını Kasım 2016'da devreye aldıklarını aktaran Metin, şöyle devam etti: "2016'nın sonunda hayata geçirilecek olan ikinci fazda vadeli işlem ve opsiyon, borçlanma araçları ve kıymetli madenler ve taşlar piyasaları işlem sistemleri devreye alınacak. Böylece BIST Türkiye içinde öngörülen aşamalar tamamlamış olacak."

YENİ ÜRÜNLER GLOBAL PAZARDA

BIST'in geliştirdiği ürünlerin satış görüşmelerinin başladığını belirten Metin, "Elimizde şu an 2-3 ürün var. Bunları NASDAQ ile dünya pazarına sunacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BIST finans dünyasının en büyük dönüşümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN