Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk ürünleri ‘’larda satılacak

, ’ın yeni ı ’yi ziyaret etti. Kvirikashvili’ye yeni görevinde başarılar dileyen Öztürk Batum'da yapmayı hedefledikleri ‘- ’ hakkında da bilgi verdi.Öztürk görevine yeni başlayan Başbakan Kvirikashvili’ye başarılar dilerken, Gürcistan ve Türk ekonomileri de masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 14:22
Türk ürünleri ‘Emporium Bazaar’larda satılacak

'EMPORİUM BAZAAR'IN İLKİ BATUM'DA KURULUYOR

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Avter'e bağlı Avrasya Georgia adlı şirketinin 'da devam eden yatırımları hakkında Kvirikashvili'ye bilgi verirken, planlanan yeni projeleri de anlattı.

Öztürk, Kvirikashvili'ye Batum'da yapmayı hedefledikleri ve Türk ürünlerinin satılacağı '- ' hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. İlk Emporium Bazaar mağazasının Batum'da açılacağı bilgisini veren Öztürk, 'Emporium Bazaar'ların Türk üreticisinin dünya pazarına açılacağı noktalar olması temennisini de dile getirdi. İnşaat malzemesinden beyaz eşyaya, tekstilden elektrik-elektroniğe kadar sadece Türk mallarını barındıran bu ticaret merkezlerini kurmaya başlayacaklarını bildiren Öztürk; "Böylece yurtdışında iş yapan Türk firmaları ve yabancı müşteriler de kaliteli Türk ürünlerine ulaşabilecekler" dedi.

YENİ FIRSATLAR

"Rusya ile yaşanan kriz aslında yeni fırsatlar ortaya çıkardı. Bu anlamda Gürcistan ile Türkiye arasında pek çok ticari anlaşmalar gündeme gelebilir. Biz bunun ilk adımını Türk pazarı ile atmış olduk" diyen Öztürk Batum'daki Emporium Bazaar'ın liman, demiryolu ve karayolunun kesişme noktasında olduğunu belirtti. Öztürk; "İlk Emporium Bazaar 25 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 40 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek. Gürcistan, İpek Yolu'nun önemli bir geçiş noktası ve denize açıldığı limanıdır. Bugün bölgenin önemli enerji hatları da buradan geçmektedir. Diğer taraftan Gürcistan dinamik ekonomisi ile yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor. Gümrük ve vize anlaşmaları iş yapmayı kolaylaştırıyor. Türkiye'ye yakınlığı ve ülkede Türk yatırımcıların varlığı Emporium Bazaar için lojistik ve pazar anlamında büyük bir avantaj sağlayacaktır" diye konuştu. Öztürk Gürcistan'dan sonra Ukrayna, Polonya, Macaristan, Bulgaristan ve Fas gibi potansiyelin yüksek olduğu pazarlarda da Emporium mağazaların açılacağını da ifade etti.

Öztürk sözlerine şöyle son verdi: "Yaklaşık 2 yıldır özellikle Acara Özerk bölgesinde çok büyük yatırımlara imza atmaktayız. Gürcistan'ın en büyük otel konferans ve rezidans projesini çok yakında hayata geçiriyoruz. Gürcistan'da bulunmaktan, Gürcistan'a yatırım yapmaktan büyük olur duyuyorum. Özellikle sosyal projeler içerisinde bulunmak beni ayrıca kendi evimde gibi hissettiriyor."

"GÜRCİSTAN'DA EVİNİZDESİNİZ"

Öztürk'ün sözlerini tamamlamasından sonra konuşan evsahibi Gürcistan Başbakanı , "Gibi değil, evinizdesiniz Galip bey. Sizin burada büyük ve güzel projelere imza atmanız yatırımlarınız ve yaptığınız yardımlar hepimiz tarafından büyük bir takdirle karşılanıyor. İki ülke arasındaki münasebetlerin gelişmesinde sizin ve şirketlerinizin çok büyük önemi var" dedi. Başbakan Kvirikashvili Öztürk'e Gürcistan Dayanışma Fonu'na yaptığı yardımlar için de teşekkür etti ve bu yardımlar sayesinde Gürcistan'da onlarca çocuğun hayatının kurtulduğunu dile getirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk ürünleri ‘Emporium Bazaar’larda satılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN