Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esra Erol Oba Makarna ile dünya turunda...

2005 yılında Özgüçlü ailesi tarafından satın alınan, 1980’li yıllarda Türkiye’nin ilk makarna markalarından Oba, dünyanın 80’e yakın ülkesinde satışa sunulan ilk Türk makarna markalarından biri oldu.

Giriş Tarihi: 23.1.2016 13:09
Esra Erol Oba Makarna ile dünya turunda...

Son on yıllık bu süreçte şirketin CEO'su Alpaslan Özgüçlü markayı dünyada bir çok ülkede hem kalite hem lezzet hem de fiyat avantajıyla tüketicilerin tercih ettikleri global makarna markası haline getirdiklerini ifade etti. Oba, Türkiye'nin %25 lik makarna ihracatını gerçekleştirerek, Türkiye'nin gururu olmuştur.


Ulusal büyüme stratejisi sürecinde geçtiğimiz dönemde bir ünlü kullanım ihtiyacı doğdu. Esra Erol ile Özgüçlü ailesi arasında eskiye dayanan bir dostluk olması ve aynı zamanda Esra Erol'un Türk kadınları tarafından gerek aile hayatı gerek örnek kişiliği gerekse başarılı programları sebebiyle kendisine ortak çalışma teklifinde bulunuldu.

Markanın köklü ve mütevazi duruşuna paralel bir duruş sergileyen Esra Erol ile anlaşma yapılarak, markayı Türk halkına yeniden hatırlatmak için birlikte bir markalaşma yolculuğuna çıkıldı.

Eski dostluğa paralel çok daha mütevazi bir bütçe ile işbirliği yapılmıştır. Basına yansıyan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Her iki tarafta çıkan işin sonucundan gayet memnundur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esra Erol Oba Makarna ile dünya turunda...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN